Dostihový Infoservis ze dne 18. ledna 2005

Nový stroj zkvalitní dráhu Blíží se termín přihlášek do seriálu Schaumann 2005 Žokej Minařík zahájil sezónu dobře

Nový stroj zkvalitní dráhu
Za částku 700 tisíc korun zakoupil Jockey Club ČR aerifikační stroj Verti-Drain 7521, který mechanickým způsobem zkvalitní dostihovou dráhu, tím že dokáže zvýšit její pružnost až v řádech centimetrů. Bude využíván všemi českými pořadateli dostihů, kteří o něj projeví zájem. Pražské závodiště plánuje nasazení stroje čtyřikrát do roka. Stroj vlečený za traktorem vytváří pod povrchem dráhy vpichováním prostor, kterým je pak porost provzdušněn a lépe z něj přijímá vodu a vyživující látky. Velmi dobré zkušenosti s jeho používáním mají např. správci golfových hřišť, kde je, jak známo, dbáno o bezchybnou kvalitu travnatých ploch.

Aerifikátory Verti-Drain (zvláště modely 7521 a 7526) jsou užívány i na mnoha špičkových světových dostihových závodištích. Dráhy s nimi upravují např. Ascot, Windsor (Velká Británie), Vincennes a Bois de Boulogne (Francie), Tokyo Race Track (Japonsko), Flemmington (Austrálie), Singapur, Hongkong.

Blíží se termín přihlášek do seriálu Schaumann 2005
Seriál dostihů pro dvouleté koně Schaumann vstupuje do svého čtvrtého ročníku, v němž bude mezi nejlepší rozděleno 540 tisíc korun. Termínem uzávěrky přihlášek do něj je pátek 28. ledna. V letošním roce Jockey Club registruje zvýšený počet dvouletých importovaných koní, a tak je o dostihy seriálu Schaumann očekáván zvýšený zájem ze strany majitelů a trenérů koní domácího chovu.

Žokej Minařík zahájil sezónu dobře
V Německu působící český žokej Filip Minařík zahájil dobře novou sezónu. Během prvních víkendů letošního roku odjel na německých pískových drahách 29 dostihů, 4 vyhrál a v dalších 14 se umístil do pátého místa, za což mu patří průběžná třetí příčka v šampionátu (vede žokej Heugl se šesti triumfy). Na cenách Minařík zatím vyjezdil 15.830 eur, což je nejvíc ze všech. Minařík má za sebou velice úspěšný podzim 2004, během kterého dosáhl svého prvního vítězství v klasickém dostihu (Dortmund, Deutsches St. Leger se svěřencem v Mostě trénujícího A. Šavujeva Darsalamem) a prvního triumfu v dostihu nejvyšší světové kategorie Group One (Gr.1 - italské Gran Criterium na milánském závodišti San Siro). Po skončení loňské sezóny patřilo v německém šampionátu Filipu Minaříkovi konečné šesté místo za 69 vítězství z 576 startů.
Již tradičně solidně si v úvodu roku vede také Češka Hana Mouchová, která je zatím se třemi triumfy z dvaceti startů v šampionátu pátá.

Jiří Zlámaný
tisk. a PR oddělení TMM, spol. s r.o.

Podobné články
Sport

Na českých dostihových drahách vybojovala jezdkyně Denisa Sikorová devět vítězství za šest sezon. Na španělském závodišti La Zarzuela v Madridu se…

Lucie Fialová

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…