Dostihový infoservis: Velká cena LBBW Bank CZ již tuto neděli

Hned dva dostihy nejvyšší kategorie a k tomu šest zajímavých rámcových bodů nabídne divákům program IV. Dostihového dne metropolitní sezóny LBBW Bank CZ, letošní čtvrté neděle na centrálním českém závodišti v Praze-Velké Chuchli. Vrcholem odpoledne bude Velká cena LBBW Bank CZ (20. Memoriál prof. Václava Michala, NL kat., 1400 m, 3l. hř. a val., 130 tis. Kč, start v 16 hod.), kde změří síly devět tříletých adeptů na start v květnové Velké jarní ceně Holdingu Rabbit CZ (poběží se v Praze 17. května). Osmičlenné pole předních starších sprinterů a mílařů pak nabízí Cena RIGIPS (Memoriál Jaroslava Maška, I. kat., 1400 m, 4l. a st., 120 tis. Kč, start v 15.30 hod.), která v časovém pořadu hlavní položce předchází.

Startovní listiny


Zopakuje Iryklon předchozí triumf?
Jako jeden z hlavních favoritů nastoupí do Velké ceny LBBW Bank CZ reprezentant stáje Zámecký vrch Iryklon (ž. Janáček) - polský odchovanec na zářijové druhé místo z Gerschova memoriálu Fondů Conseq Invest navázal pohodlným triumfem v dubnové Ceně FČOK, dal tak zapomenout na nevydařenou říjnovou Cenu zimního favorita Strike Sportu, což byl jediný dostih, v němž nezískal honorář, a zařadil se k vážným uchazečům o čelní pozice v letošním klasickém ročníku. Jeho hlavním nedělním soupeřem by měl být zástupce DS Pegas, americký rodák Blesk (ž. Lukášek), jenž na sebe po snadném letním vítězství v Karlových Varech upoutal čtvrtou příčkou v Gerschově memoriálu Fondů Conseq Invest a především druhým místem v již zmíněné Ceně zimního favorita Strike Sportu a po zimní pauze nastoupí poprvé. Třetím kandidátem na vítězství pak je zástupce domácího chovu, také letos poprvé nastupující God Bless You (ž. Rája), reprezentant stáje CK Martin Tour finišoval v Gerschově memoriálu Fondů Conseq Invest třetí a v Ceně zimního favorita Strike Sportu pátý - sledovaná trojice má tedy ze dvou dosavadních vzájemných měření sil naprosto vyrovnanou bilanci. K dotovaným příčkám hodlají zamířit také další dva vítězové loňských menších testíků, oba zástupci stájí, jejichž reprezentanti se letos zjara prezentují velice dobrou formou, Rabbit Zaha (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Srnec) a Heat Set (Martin Wolf-Clint, ž. Radek Koplík). Na scéně se také poprvé objeví dva z Polska importovaní účastníci, kteří vloni ve Varšavě zvítězili, ale mezi absolutní juniorskou špičku tam nepronikli, Velbert (Syndikát V3J, ž. Havelková) a Norino (Jasna, ž. Miličková). Startovní pole pak doplňují dodatečně přihlášení Devil's Star (Stall Amor, Zatloukal) a Be Jape (EKOFARMA Rybár, ž. René Koplík).
 
De Roberto letos poprvé v akci
Hlavním favoritem chronologicky předcházející Ceny RIGIPS se s maximální pravděpodobností stane šestiletý bílý valach stáje Dr. Charvát De Roberto (ž. Havelková). Vítěz Velké jarní ceny 2006, Velké ceny Prahy 2006 (v rekordu chuchelské dráhy), CEBC Mile 2006, Velké květnové ceny 2007, či Svatováclavské ceny 2008, držitel titulu Mílař roku 2006 i 2007 a také vítěz předloňského ročníku tohoto dostihu se po zimní přestávce ukáže na dostihové dráze poprvé. Premiérový start v aktuálním dění má před sebou rovněž pětiletý reprezentant stáje YOKO Sharpour (ž. Janáček), který se vloni zařadil k mílařské elitě zejména výhrami v Lázeňské míli, polské Nagrodě Rzecznej (v rekordu varšavské dráhy) a čtvrtým místem ve Velké ceně Prahy CK Martin Tour. Trojici dráhových rekordmanů na startu doplňuje držitel nejlepšího času mosteckého hipodromu (na distanci 1400 m) Terssio (ž. Srnec). Šestiletý zástupce stáje Hrubý, dvojnásobný vítěz Ceny Jezdectví (2006 a 2007), vítěz Českomoravské ceny 2007, druhý z Velké jarní ceny 2006 či Svatováclavské ceny 2008, už má letošní premiérové vystoupení za sebou, když první dubnovou neděli obsadil v Gomba handicapu Factoringu ČS, navzdory druhému nejvyššímu zatížení, těsné čtvrté místo. Přítomni budou i tamtéž šestý, sedmý a osmý Nezbeda (Sen Senohraby, ž. Rája), Acoss (Hrubý, Zatloukal) a Starfighter (Figaro, ž. Demele), bronzový z loňské Svatováclavské ceny Renault Another True Story (YOKO, ž. René Koplík) a jediná klisna na startu, premiérově v ČR představovaná Heaven Bound (Metropolite Turf, ž. Lukášek).
 
Další program
14.00 - Cena HAYS (hdcp III. kat., 1200 m): ze čtrnácti aktérů vyrovnaného handicapu už letos dobrý výkon podali především Ramar a Kahili King.
14.30 - Cena EC HARRIS (IV. kat., 1400 m): klisna Crespigny před týdnem neodstartovala do Deylova memoriálu, nyní zkusí štěstí mezi nezvítězivšími.
15.00 - Cena SHELL (hdcp IV. kat., 1400 m): druhé místo zpřed dvou týdnů se ještě o jednu příčku pokusí vylepšit dosud nezvítězivší Hmat.
16.00 - Cena MASERATI (III. kat., 1600 m): dvojnásobný říjnový vítěz Eso vstupuje do sezóny proti suverénovi z letošní první neděle Rabbit Shinko.
17.00 - Cena PRINTSOFT (IV. kat., 1800 m): mezi nezvítězivšími tříletými favoritem vloni třikrát umístěný Royal Fair.
17.30 - Cena SHERLOG-SECAR BOHEMIA (hdcp IV. kat., 2400 m): populární klisna z chuchelské školní stáje Perla bude navazovat na předchozí druhé místo.
 


Termíny dostihové sezóny 2009 na závodišti Praha-Velká Chuchle:
26.4. - Velká cena LBBW Bank CZ (20. Memoriál prof. Václava Michala)
3.5. - Květnový handicap - Den s DP Praha
10.5. - 61. JARNÍ CENA KLISEN ALAVIS
17.5. - 88. VELKÁ JARNÍ CENA HOLDINGU RABBIT CZ
24.5. -  60. Velká květnová cena
31.5. - 58. Velká červnová cena SKANSKA DS
7.6. - 7. Červnový pohár
21.6. - 89. ČESKÉ DERBY
28.6. - Letní handicap Agro Byškovice
30.8. - 64. TATTERSALLS ST. LEGER
6.9. - 73. Gerschův memoriál Fondů Conseq Invest
13.9. - Zlatý pohár EŽ Praha
20.9. - Dostihový festival (31. Velká cena Prahy CK Martin Tour, 31. Velká cena českého turfu)
27.9. - 88. Svatováclavská cena Renault
4.10. - 71. Cena zimního favorita Strikesportu
18.10. - 7. Memoriál Harryho Petrlíka
25.10. - Finále 8. ročníku seriálu Schaumann
1.11. - 90. Cena prezidenta republiky HIC & Services

Podobné články
Jaroslav Myška

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

Jan Verner

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…