Dostihový infoservis: Velká cena Fondů Conseq Invest

6. 9. 2010 Jiří Zlámaný Autor fotek: archiv pořadatele

Hlavní dostih první zářijové neděle, Velká cena Fondů Conseq Invest (74. Gerschův memoriál) kategorie národní listed na 1400 metrů o 130 tisíc korun, patřil v AUTO HASE PARKu Velká Chuchle nejmladšímu ročníku, tedy dvouletým koním.

Chardonney Tcheque lehce v rekordu dostihu

Chardonney TchequeNa start se postavilo sedm čtyřnohých juniorů, mezi nimiž roli horkého favorita (1,5:1) nesl ostře sledovaný srpnový vítěz z italského Merana, polobratr bronzového z letošní francouzské Velké jarní ceny Shamalgana Chardonney Tcheque (foto). Pod vedením žokeje Jiřího Chaloupky se zhruba 200 metrů po startu vyhnul karambolu tím, že se posunul do čela, a to byl poslední hrozící problém na trati. S náskokem přivedl pole do cílové roviny a v koncovce prokázal očekávaný talent, když s jistotou uhlídal půldruhadélkový triumf před finišem mohutného Enrica (DS Pegas, ž. Andrés, 4,5:1). Se šestidélkovým odstupem vybojoval třetí honorář český odchovanec Vermillion (Stáj Mikon, ž. Zatloukal, 4,5:1).

Svěřenec zkušeného trenéra Tomáše Šatry, jenž jej přímo ve Velké Chuchli připravuje pro majitele Jiřího Charváta, Chardonney Tcheque tak vyhrál i druhý životní start a v něm navíc časem 1:25,65 o patnáct setin sekundy vylepšil rekord dostihu.

Další dění

Úvodní Cena Swing (IV. k., 1800 m, 3+) patřila amatérským jezdcům a v cíli se hned při životní premiéře z překvapivého triumfu radovala jezdkyně Hlubučková, která dovedla do cíle podruhé v kariéře startujícího tříletého reprezentanta stáje Hřebčín Křenek, s kurzem 40:1 outsidera dostihu More Than Breath. ¨

Cena Fondů ING (III. k., 1400 m, 2l. nezv.) se změnila v dámskou záležitost, rovněž nečekaně ji vyhrála debutující hnědka Stáje Charvátová Galantery (14:1) s jezdkyní Korečkovou, která přinesla Heleně Blažkové už druhé vítězství při teprve třetím startu koně této mladé trenérky, jež jako jezdkyně dosáhla na druhé místo v Českém derby 2002. Ani Cenu EBF (III. k., 1400 m, 3l. nezv.) nezískal favorit, ale první výhru zaznamenal valach stáje Inacolata Reggae Stixen (7,7:1) s žokejem Radkem Koplíkem.

V Ceně IVB Allfinanz (IV. k., 1400 m, 3+) získala první vítězství stáj generálního partnera chuchelského závodiště AUTO HASE RACING, pro kterou triumfovala, premiérově od loňského importu do ČR, čtyřletá tmavá hnědka Kordelina (3,5:1), v jejímž sedle se jezdkyně Korečková prosadila podruhé během nedělního odpoledne a přiblížila se na rozdíl jediného vítězství od zisku žokejského titulu (50 plných zásahů v kariéře).

Po jubileu sahala hned v dalším dostihu, Ceně Fondů Franklin Templeton (hdcp III. k., 1200 m), ale nakonec triumf těsně o nos uhájil zkušený sedmiletý valach Grinwitch (Kravaře-www.dendra.cz, 10:1) s dalším podruhé vítězným jezdcem, žokejem Koplíkem.

Až závěrečnou Cenu Fondů Parvest (hdcp III. k., 2400 m) opět vyhrál favorit - přesněji spolufavoritka, ke druhému letnímu vítězství lehce docválala z překážek na roviny vrácená čtyřletá hnědka Pocta (Zeas Staré Hradiště, 4:1), žokej Lukášek si čtyřiadvacátým triumfem upevnil druhou pozici v průběžném pořadí šampionátu - Martin Tour Cupu 2010.

(Výsledky)

Příští dostihy ve Velké Chuchli: neděle 12.9. od 14 hodin - 4. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha, a. s.

Podobné články
Jan Odložil

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

Symbolicky v den, kdy naděluje Mikuláš dárky, zahájil Dostihový spolek online prodej vstupenek na 133. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou a…