Dostihový infoservis: Velká cena autodopravy František Vlk

Také třetímu pokračování letošní dostihové sezóny ve Velké Chuchli přálo počasí, a tak mohli diváci v klidu a dobré pohodě sledovat program dalších osmi metropolitních dostihů, jemuž vévodila Velká cena autodopravy František Vlk (35. Memoriál Rudolfa Deyla, NL kat., 1400 m, 3l. kl., 130 tis. Kč). Na startovní listině bylo čtrnáct tříletých klisen, které testovaly svou připravenost před první klasickou zkouškou sezóny Jarní cenou klisen Alavis (poběží se 10. května).

Výsledky


Rabbit Zamindar bez problémů
Jednoznačnou favoritkou hlavního dostihu byla ryzka stáje Rabbit Trhový Štěpánov Rabbit Zamindar, která v dostihu poprvé pod žokejem Martnem Srncem odskakovala v kurzu 1,7:1. Vloni se prezentovala výraznými sprinterským vlohami, ale tentokrát realizační tým vyzkoušel změnu taktiky - nevyužil výhodného startovního čísla šest a klisnu nechal zavést až do vnějšího startovního boxu. Žokej Srnec ji neposlal ihned na špici, tam se o několik délek před ostatními usadila po výborném startu Ksiežna da Xian, ale držel ji zvnějšku první poloviny startovního pole. V cílové rovině však favoritka zařadila vyšší rychlost a u distančního terče přešla přes třetí sázkovou šanci Trinity, jež se mezitím propracovala na špici. V závěru už Rabbit Zamindar jasně dominovala a zvítězila o čtyři a půl délky v čase 1:29,52 (na 5,5 - měkké dráze) právě před Trinity (Václav Slovák, ž. Radek Koplík), jež i při třetím životním startu zopakovala druhé místo (vloni v Mostě nejprve ve třetí kategorii a pak v Ceně zimní královny). O dvě a půl délky za ní finišovala vítězka Ceny zimní královny a držitelka titulu Nejlepší dvouletá klisna roku 2008, o dva kg více nesoucí Magma (Gabriela-Trachtová, ž. Janáček), nejlepší pětici doplnily Dánská Princezna (K-K Metal, ž. Pavlíček) a Cantridara (Agrolipt ČR, ž. Rája).
Rabbit Zamindar vyhrála třetí z pěti dosavadních startů (v pardubické zimní královně nevstoupila do boxů, v 1800m YOKO Cupu byla třetí za Arcibaldem a Demon Magicem) a nedělním snadným triumfem, při němž také předvedla, že ani mílová distance jí zřejmě nebude činit potíže, se z domácích zástupkyň stala jednoznačnou favoritkou Jarní ceny klisen Alavis. Její trenér Grzegorz Wroblewski zaznamenal první tuzemské rovinové vítězství na scéně nejvyšší kategorie, žokej Srnec dosáhl 170. plného zásahu v kariéře.
 
Další dění:
Po dvou sobotních výhrách v Lysé nad Labem završil víkendový hattrick v prvním nedělním dostihu, Ceně Gify (hdcp IV. k., 1820 m) trojnásobný žokej-šampión Václav Janáček, který jistě vyhrál s téměř rok nestartující čtyřletou bělkou stáje Inpost Uherské Hradiště Salérií.

Velkou atrakcí Ceny Lorie (II. k., 1820 m) pro tříleté koně byl sezónní vstup předběžného derby-favorita Ivana Poddubnyho, ale ten ve spíše zahřívacím startu obsadil třetí místo a poté, kdy 150 metrů před cílem ve vítězné pozici šokujícím způsobem - nejspíš se leknul bičíku, vybočil Bright Sand, vyhrál o hlavu před klisnou Oniris pátý z listopadového YOKO Cupu Rabbit Well stáje Rabbit Trhový Štěpánov s žokejem Srncem.

V dramatickém finiši Ceny ITTEC (II. k., 1820 m) pro starší koně přinesl první letošní vítězství stáji Hrubý jeden ze spolufavoritů dostihu, osmý z loňského Staropramen Českého derby Teassio s žokejem Lukáškem.

Cenu Japy (IV. k., 1600 m) pro tříleté nezvítězivší proměnil v letošní první triumf (a v kariéře 260.) žokej Rája, jenž na první pozici dovedl do cíle lehce triumfujícího hnědáka stáje Orling Step By Step.

V Ceně Talcum (III. k., 2230 m) selhali oba "zlatí" spolufavorité Golden Eagle i Golden Sound a ten den podruhé triumfoval žokej Lukášek (70. zásah kariéry), tentokrát jistě v sedle klisny stáje G.F.Harris Galoppo Grainnie Kelly.

Jezdec Zatloukal si chuť za havárií s Bright Sandem z druhého dostihu spravil výhrou v Ceně Whisky (IV. k., 2430 m), kterou získal po tuhém boji v sedle ryzáka stáje Slovliker-Kunovice Panáčka.

Cenu Elsetty (hdcp III. k., 2430 m) pak po boji vyhrála spolufavoritka Odinga, šestiletou hnědku stáje VH+Flash vedla její stálá jezdkyně, po zimě premiérově vítězná, am. Pejšková, jež si tak zároveň nadělila originální dárek k pondělním dvaadvacátým narozeninám.

Příští dostihy ve Velké Chuchli: neděle 26.4. od 14 hodin - Velká cena LBBW Bank (20. Memoriál prof. V. Michala)

ZAČÁTKY DOSTIHOVÝCH ODPOLEDNÍ V SEZÓNĚ 2009:
duben - září říjen listopad 14:00 13:00 12:00
VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2009:
děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod) zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu 120 Kč
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu na DERBY-DEN (21.6.2009)
součástí této vstupenky je Dostihový program.
200 Kč
Celoroční vstupenka (permanentka)
tato vstupenka platí na všechny dostihové dny sezóny 2009 pořádané v Praze-Velké Chuchli společností TMM
900 Kč
Klub Patriot
celoroční zlevněná vstupenka pro seniory (věk v roce 2009 - 60 let a více)
200 Kč
držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem zdarma
držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s ostatními platnými kupóny, mládež do 18 let, studenti 60 Kč
 
 

Podobné články
Petr Foret

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

Sport

Na českých dostihových drahách vybojovala jezdkyně Denisa Sikorová devět vítězství za šest sezon. Na španělském závodišti La Zarzuela v Madridu se…