Dostihový infoservis - Memoriál Harryho Petrlíka a suverénní Never Blue

8. 10. 2007 Jiří Zlámaný Autor fotek: Jiří Kurzweil

Na programu již devatenácté kapitoly letošní metropolitní sezóny bylo celkem devět dostihů, jejich vrcholem pak pátý ročník Memoriálu Harryho Petrlíka společnosti ALS, zkouška II. kategorie na 1600 metrů pro tříleté a starší klisny. Z dalších zajímavých dostihů tři patřily nastupující generaci, tedy dvouletým koním, na závěr odpoledne se pak uskutečnil třetí díl podzimního seriálu EŽ Praha dostihů přes proutěné překážky.

Výsledky

Suverénní Never Blue

Do Memoriálu Harryho Petrlíka společnosti ALS našlo cestu deset účastnic a startovní pole mělo zajímavé obsazení. Spolufavoritkami byly čtyřletá Never Blue a tříletá Apaska, před startem se důvěře těšila další členka klasického ročníku Efezja, pozornost svou přítomností budila i pětiletá vítězka Jarní ceny klisen 2005 Ecologically Right, dále nastupovala spolehlivá Indira, možný tajný trumf Kala Azar, či nezdolná Lucky Rain, jež se zúčastnila všech pěti ročníků této zkoušky (a v letech 2003 a 2005 ji vyhrála).

Z púvodně očekávaného vyrovnaného boje však nebylo nic, alespoň co se týkalo vítězky. V cílové rovině totiž zcela jasně dominovala ryzka stáje Paddock Revue Never Blue, která navzdory nejvyšší zátěži ze všech startujících zvítězila lehce o šest délek a při své letošní pražské premiéře tak docílila druhého triumfu v této sezóně. Za svěřenkyní Františka Holčáka obsadila druhou příčku její vrstevnice Indira (stáj Protendon-Hulínský) a přehoupla se tak už přes sto tisíc korun sezónního zisku, o necelou délku třetí finišovala tříletá Sleeky Tigress (stáj Erika Krajníková), jež se na českém území předvedla po několika startech v Německu vůbec poprvé. V sedle Never Blue byl žokej Jiří Chaloupka, který v součtu se dvěma výhrami ze sobotního brněnského dne završil víkendový hattrick a na průběžném třetím místě CK Martin Tour Cupu drží tuto pozici o čtyři triumf před dvojicí Iva Miličková - Tomáš Lukášek.


Další momenty dne

V úvodní Ceně Therm (hdcp IV. kat. 1200 m) se konečně naplno prosadil tříletý Venedig, v sedle syna průkopnice českých rovinových výprav do nejvyspělejší západní Evropy Vendulky byla žokejka Iva Miličková, která tak během jednoho měsíce zaznamenala už devátý triumf a odstartovala druhou stovku vítězství ve své kariéře. Cenu Telemarketing Prague (hdcp IV. kat., 1200 m) po boji vyhrál čtyřletý valach Redul s amatérkou Lindou Fedorowiczovou a i on dosáhl prvního plného zásahu v kariéře. V cíli Ceny České mailingové společnosti (Memoriál Josefa Šacha) (II. kat., 1200 m) napravil sedmé místo z Ceny zimního favorita The Joe McArdle a v sedle se svým stálým žokejem Dušanem Andrésem jistil očekávaný triumf. Cenu BF Logictics (III. kat., 1400 m) pro dvouleté debutanty v souladu s dojmem z paddocku i sázkovými preferencemi lehce opanoval hnědák Magic Slipper s žokejem Janem Rájou. Cenu BC Logistic, spol. s r. o. - Cena Latiny (II. kat., 1400 m) pro dvouleté napajedelské rodáky jistě získal už podruhé v řadě zvítězivší hnědák Tesiov, tentokrát v sedle s Šárkou Pulpánovou. Amatérským jezdcům vyhrazenou Cenu Production Brothers (IV. kat., 1800 m) ovládl i po předstartovním extempore a útěku ke stájím favorizovaný Golden Rain, v jehož sedle asi rozhodující krok ke zisku šampiónského titulu v příslušné jezdecké kategorii učinila amatérka Helena Pejšková. Do rovinové Cena společnosti Česká Lokomotivka (III. kat., 2200 m) si vítězně odskočil žokej Josef Bartoš, překážkový šampión a tuto neděli obhájce triumfu ve Velké pardubické lehce vyhrál v sedle čtyřleté Lemes Hoffnung. V závěrečné Ceně Elektrizace železnic (prout. přek. III. kat., 3300 m) se dva (favorité - Longos a Makedos) prali, ale nakonec se smál třetí, jímž byl žokej Dušan Andrés v sedle šestiletého bílého valacha Sase.

Příští dostihy ve Velké Chuchli: neděle 21. října od 13 hodin - Finále seriálu Schaumann 2007

Suverénka Memoriálu Harryho Petrlíka NEEVR BLUE s žokejem Jiřím Chaloupkou.

Suverénka Memoriálu Harryho Petrlíka NEEVR BLUE s žokejem Jiřím Chaloupkou.
Foto: Jiří Kurzweil
Podobné články
Sport

Na českých dostihových drahách vybojovala jezdkyně Denisa Sikorová devět vítězství za šest sezon. Na španělském závodišti La Zarzuela v Madridu se…

Lucie Fialová

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…