Dostihový infoservis: Cena Schaumann ČR, s r. o.

Metropolitní dostihová sezóna se chýlí k závěru, tuto neděli bude mít na programu svou předposlední kapitolu. Dostihové odpoledne 26. října začíná ve 13 hodin. Připraveno je osm dostihů a v průběhu programu vyvrcholí všechny tradiční chuchelské seriály. Hlavním dostihem je 7. Cena Schaumann ČR, s r. o. (II. kat., 1500 m, 2l. českého chovu, 100 tis. Kč, start ve 14.30 hodin) s dvanácti účastníky. Závěrečnými díly skončí také překážkový seriál Pohár Elektrizace železnic, Hippospol PRE Cup pro žákovské jezdce a uskuteční se rovněž poslední z půltuctu dostihů EBF (Evropského chovatelského fondu).

Nadcházející dostihový den bude pořádán ve spolupráci s nakladatelstvím Olympia, které v Česku mimo jiné vydává detektivky Dicka Francise a v neděli budou nejen knihy tohoto světoznámého autora, jenž poslední říjnový den tohoto roku oslaví již 88. narozeniny, na závodišti v prodeji.

Startovní listiny
 
Funny Valentine favoritem

Hlavním favoritem na vítězství ve finále sedmého ročníku seriálu Schaumann pro dvouleté koně českého chovu je hnědák Funny Valentine (ž. Radek Koplík) reprezentující úspěšnou stáj Rabbit Trhový Štěpánov, jež letos nasbírala už sedmnáct rovinových vítězství, což je mezi českými majiteli nejvyšší počet (oficiální majitelský šampionát se počítá podle získaných dotací a tam je s téměř 1,5 miliónem korun Rabbit Trhový Štěpánov na třetí příčce). Svěřenec Dalibora Töröka Funny Valentine, syn čtvrté z Jarní ceny klisen 1997 Faniky, obsadil v předchozích dostizích seriálu druhé a první místo, načež startoval před třemi týdny v mezinárodně obsazené Ceně zimního favorita Strike Sportu a získal šesté místo, od čtvrtého v cíli, vítěze Gerschova memoriálu Fondů Conseq Invest Arcibalda, vzdálené pouhou jednu délku. Ten zde sice startovat nebude, ale stáj Wrbna Racing bude v dostihu zastoupena talentovanou ryzkou Oniris (ž. Srnec), jež při svém debutu obsadila druhé místo a podlehla pouze Pumpkinovi. V neděli s ním opět změří síly, jelikož hnědý valach Pumpkin (ž. Rája) je druhým z trojice koní stáje Rabbit Trhový Štěpánov na startovní listině Ceny Schaumann ČR. Do boje o pět dotovaných míst by se spolu s nimi měl zapojit i vítěz květnového, tedy úplně prvního, dílu letošního seriálu Schaumann Flying Frankie (ž. Janáček). Reprezentant stáje Bunty Team však od té doby nebodoval, obsadil šestá místa v červnové Simsonově ceně a říjnovém pardubickém "zimním favoritovi".
 
Další program

13.00 - Cena SEDLÁŘSTVÍ JAN HAUZR (IV. kat., 1500 m): tříletý Arzek ukazuje vzestup formy a mohl by vyhrát poslední dostih letošního Hippospol PRE Cupu.
13.30 - Cena TISKÁRNY KUFR (III. kat., 1500 m): o triumf mezi dvouletými by se měli utkat perspektivní hnědák Eso a zkušený prvoligový účastník Yankee Doodle.
14.00 - Cena ELEKTRIZACE ŽELEZNIC (III. kat., 3300 m): po čtvrtém a druhém místě z předchozích kapitol překážkové série je favoritem čtyřletý Dantes Peak.
15.00 - Cena EBF (III. kat., 1800 m): i navzdory několikaměsíční pauze je hlavní kandidátkou na premiérové vítězství ryzka Step for Life.
15.30 - Cena DICKA FRANCISE (II. kat., 1800 m): ve vyrovnaném handicapu si dvakrát vítězný Silken Sky musí poradit nejen se soupeři, ale i s nejvyšší zátěží.
16.00 - Cena NAKLADATELSTVÍ OLYMPIA  (III. kat., 2600 m): vytrvalecký handicap by pod nízkou hmotností a talentovaným jezdcem mohl získat Comedy King.
16.30 - Cena SÁZEK BETINO (IV. kat., 2400 m): devítiletý Racing se ve všech letošních startech dotovaně umístil, ale na plný zásah čeká už přes pět let.

Pro dospělé: slosovatelné vstupenky
Pro diváky, kteří si na dostihový den zakoupí jednorázovou vstupenku (plnocennou i zlevněnou), je připravena slosovací soutěž! Vyplněné ústřižky vstupenek vhodí do připraveného osudí a po hlavním dostihu každého odpoledne budou ve vítězném paddocku vylosováni tři výherci, kteří získají věcné ceny a upomínkové předměty.

Pro děti: poníci a "Hříbátka"
Chuchelské závodiště nabízí prima zábavu také pro nejmenší dostihové diváky. Kromě již tradičních a oblíbených jízdách na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi se děti mohou vydovádět v oblíbeném klubu "Hříbátka", který je situován do přízemí sázkové haly a svým malým hostům nabízí např. balónkový bazén, skládací hrad, skluzavky, atd. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

Program druhé poloviny metropolitní dostihové sezóny na závodišti Praha-Velká Chuchle:

26.10. - Finále 7. ročníku seriálu Schaumann
2.11. - 89. Cena prezidenta republiky CK Martin Tour

 

Podobné články
Jaroslav Myška

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

Jan Verner

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…