Dostihový infoservis: 73. Gerschův memoriál Fondů Conseq Invest

Po historickém trojkorunovém zápisu, který minulou neděli na chuchelském závodišti zaznamenal Age of Jape, pokračuje metropolitní sezóna čtrnáctou kapitolou, v jejímž hlavním bodu dostanou slovo členové nejmladší dostihové generace - dvouletého ročníku.

Půltucet se jich střetne v nejstarší a v posledních letech také první jedničkové sezónní zkoušce pro dostihové juniory, 73. Gerschově memoriálu Fondů Conseq Invest (NL, 1400 m, 130 tis. Kč). Celý nedělní program pak obsahuje osm dostihů, z nichž ten úvodní startuje tradičně ve 14 hodin.

Startovní listiny

Ramble On pro hattrick(y)?

Vysokým favoritem vrcholu programu bude ryzák stáje Martin Wolf-Clint RAMBLE ON (ž. Lukášek), který debutoval v polovině července na karlovarské dráze vybojovaným vítězstvím a o měsíc později tamtéž už snadno a ve velmi rychlém čase získal i Cenu Masise. Svěřenec chuchelského kouče Dalibora Töröka poprvé nastoupí na domácí dráze, poprvé na trati 1400 metrů a poprvé proti pěti soupeřům, s nimiž dosud nezměřil síly. Nicméně jeho poslední triumf byl natolik impozantní, že o pozici první sázkové šance nemůže být pochyb. Na hattrick útočí také jeho majitel, jehož stáj tento dostih vyhrála už v letech 2004 (Jazz Dancer) a 2006 (Kala Blanca).

Zamotanější je situace na dalších pozicích, na další dva stupně vítězů kandiduje hned kvartet uchazečů. Dva a půl měsíce po třetím místě ze Simsonovy ceny nastoupí ke třetímu životnímu startu rovněž v Chuchli trénovaný Apt King (ž. Srnec, Hrubý). Ve zmíněné zkoušce pátá, délku a čtvrt za ním, finišovala vítězka květnové části seriálu Schaumann pro české odchovance Irenka (ž. Andrés, Vrba Rokytnice Slavičín). Druhou klisnou na startu bude Mikrop Fong (Rabbit Trhový Štěpánov, Zatloukal), která koncem června zvítězila, ale před dvěma týdny odmítla další naplánovaný start, jelikož nevstoupila do startovních boxů na mosteckém hipodromu. Této klisně před deseti týdny o krk podlehl Fabregas (Bunty Team, ž. Janáček), jenž však v polovině léta na karlovarském závodišti mezi nezvítězivší konkurencí lehce získal svůj premiérový triumf. Jediným outsiderem je po jednom vystoupení bez dotovaného místa bílý valach Lyuuken (Zámecký vrch, ž. Radek Koplík).

Další program:

14.00 - Cena Swing (hdcp IV. kat., 1600 m): na domácí dráze by se k lepším výsledkům mohl vrátit Leander, jeho jezdec Foret před týdnem vyhrál dva dostihy.
14.30 - Cena Fondů Credit Suisse (III. kat., 1400 m): mezi dvouletými opět původově zajímaví debutanti, proti nim už otestované duo stáje CK Martin Tour.
15.00 - Cena EBF (III. kat., 1400 m): neúspěšný adept letošních klasických zkoušek Lamasar startuje mezi nezvítězivšími.
15.30 - Cena Fondů Franklin Templeton (hdcp III. kat., 1200 m): dobré startovní číslo, rychlostní vlohy a nižší zátěž hovoří pro tříletou First Jape.
16.30 - Cena Fondů Parvest (hdcp II. kat., 2400 m): i zde by mohly mít navrch "pérové váhy", ale dostih bude hodně vyrovnaný.
17.00 - Cena OVB Allfinanz (hdcp III. kat., 2400 m): pozvolna přichází podzimní období a s ním by měl zlepšovat svou formu zkušený vytrvalec Awantein.
17.30 - Cena www.betino.cz (IV. kat., 2200 m): tucet aktérů bude na závěr programu bojovat o své první životní vítězství.

Termíny dostihové sezóny 2009 na závodišti Praha-Velká Chuchle:

6.9. - 73. Gerschův memoriál Fondů Conseq Invest
13.9. - Zlatý pohár EŽ Praha
20.9. - Dostihový festival (31. Velká cena Prahy CK Martin Tour, 31. Velká cena českého turfu PRE)
27.9. - Den Znovínu Znojmo (88. Svatováclavská cena Renault)
4.10. - 71. Cena zimního favorita Strikesportu
18.10. - Den Klubu Dicka Francise (Velká cena BBAG)
25.10. - Finále VIII. ročníku seriálu Schaumann
1.11. - 90. Cena prezidenta republiky a spol. HIC & Services

Podobné články
 Táňa Mášová

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

Jan Odložil

Být překážkovým šampionem v jedné sezóně v Čechách i na Slovensku, to je jedinečný výsledek. Žokeji Janu Odložilovi se to povedlo v roce 2022. Trvale…