Dostihové úspěchy v zahraničí pokračují

Další tři vítězství si v Meranu připsali na své konto naši překážkáři. Několik našich překážkářů startovalo uplynulou neděli také ve Švýcarsku. Přinášíme vám z obou míst aktuální informace.

16.10.2004 – MERANO
Další tři vítězství si zde připsali na své konto naši překážkáři. V proutkách na 3000 metrů pro amatérské jezdce, Premio Monte Sciliar, byli raz-dva koně stáje Köi Dent v péči trenéra Josefa Váni. Zvítězil šestiletý TOMSTER (GER), vedený švýcarským jezdcem Langmeierem, druhý byl o rok mladší PESSOA(GER) pod Vladimírem Černým. Vítěz získal 5.525 EUR(182.325 Kč). Ve steeplechase nováčků na 3900 metrů, Premio Mario Argenton (Gr-2), si prvenství odnesl další Váňův svěřenec, čtyřletý MANOU (GER) v majetku Dr.Charváta. Pod žokejem Radkem Havelkou zvítězil o devět délek před německým ROSENBRIEF (ž.Gehm), třetí byl další náš zástupce, pětiletý ryzák NEMUNAS (ž.Fuhrmann). Vítěz získal 51.000 EUR(1.683.000 Kč). Třetí prvenství v sobotu pod Alpami získal v proutkách na 3300 metrů, Premio Reckless William, skvělý ryzák DELLAN (POL) z Elektromontáží Mička, připravovaný trenérem Radkem Holčákem. Pod žokejem Markem Stromským zvítězil o osm délek před německým ARTOSS (ž.Gehm) a získal 11.475 EUR(378.675 Kč). Čtvrtá zde byla bělka SIXTEEN (jezdec Vitable) od trenéra Josefa Váni v majetku Jaroslava Boučka.

17.10.2004 – MAIENFELD
Několik našich překážkářů startovalo minulou neděli také ve Švýcarsku. V Grosser Preis Champagne Laurent-Perrier Diffusion, cross-country na 4200 metrů o celkovou dotaci 10.000 švýcarských franků, zvítězil v poli šesti koní šestiletý ryzák BEHISTOM ze stáje Precolor, připravovaný a v dostihu vedený Pavlem Složilem. Další dostih, steeplechase na 4200 metrů, naše dvojice VEI SHALL (ž.Hurt) a NISUN (Složil) nedokončila. V jedenáctém dostihu, Grosser Preis des Cross-Club Maienfeld, cross-country na 4600 metrů o celkovou dotaci 15.000 švýcarských franků, získal dvanáctiletý VERIOR (ž.Hurt) ze Stall Jacky-Picek, připravovaný Quido Neubergem druhé místo za domácím GOTTSCHALK (am.Langmeier).

Podobné články
 Táňa Mášová

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

Jan Odložil

Být překážkovým šampionem v jedné sezóně v Čechách i na Slovensku, to je jedinečný výsledek. Žokeji Janu Odložilovi se to povedlo v roce 2022. Trvale…