Česko má nového žokeje. K vytouženému titulu ho donesla Dorotka.

Mladý jezdec Petr Foret v neděli dosáhl 50. vítězství kariéry. Symbolicky se mu to podařilo ve sledovaném Memoriálu Rudolfa Deyla s klisnou jeho nového zaměstnavatele.

Měl to být vyrovnaný souboj několika favoritek, nakonec ale viděli diváci ve Velké Chuchli suverénní představení jediné klisny. Tříletá hnědka Dorotka ze stáje Pegas vyhrála Memoriál Rudolfa Deyla bezmála o čtyři délky a řekla si tak o pozici favoritky před klasickou Jarní cenou klisen.

Druhá doběhla Kolymbia před Velvet Force, favoritka Kalanisi Queen zklamala dvanáctým místem. V sedle vítězky se blýskl Petr Foret, pro kterého to bylo padesáté vítězství v kariéře. Získal tak titul žokej, který bude od příštího víkendu uváděn před jeho jménem na startovních listinách.

"Věděl jsem, že dnes mám dost dobrých koní, tak jsem ve skrytu duše doufal, že se toho padesátého vítězství dočkám právě dnes," radoval se Foret.

Dorotku připravuje polský trenér Grzegorz Wroblewski v moderní centrále Zhoř u Jihlavy, kterou před deseti lety vybudoval podnikatel Jiří Trávníček. Klisna se narodila přímo v jeho vlastním chovu, jejím otcem je dosud podceňovaný plemeník So Long Slew.

.Celý článek vám přináší zpravodajský server iHNed.cz a přečíst si jej můžete zde.

Podobné články
Jan Verner

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…

Petr Foret

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…