Zájezd na 1. evropskou výstavu haflingů do Merana

21. 3. 2007 Veronika Jenikovská Autor fotek: http://www.haflingerpferde.eu

Český svaz chovatelů haflingů pořádá zájezd na 1. evropskou výstavu haflingů, která se bude konat v termínu 7. – 10. června 2007 v severoitalském Meranu a které se zúčastní zhruba 250 koní. Pokud chcete jet také, přečtěte si podrobnosti o programu v článku. POZOR! Termín uzávěrky přihlášek je 31. března!!!

Program výstavy:

Pátek 8.6.:

 • 9 hod – „Daheim in Südtirol – Willkommen zu Hause“ (oficiální zahájení výstavy a celodenní předvádění a hodnocení koní v jednotlivých kategoriích),
 • 20,30 hod – „Euro Haflinger 2007 – Sport & Performance“ (podiová diskuse a show)

Sobota 9.6.:

 • 9 hod – pokračování hodnocení koní
 • 21 hod – „Euro Haflinger 2007 – Gala“ (gala show)

Neděle 10.9.:

 • „Euro Haflinger 2007 – Grand Finale“
 • 12 hod – slavnostní průvod městem
 • 14 hod - „Daheim in Südtirol – Willkommen zu Hause“ (představení jednotlivých zúčastněných zemí, prohlášení čestných hostů, vyhlášení šampiónů výstavy, slavnostní zakončení výstavy)

Bližší informace o výstavě lze najít na oficiálních webových stránkách www.haflingerpferde.eu

Vstupenky budou předem rezervovány podle požadavků účastníků.

Ceny vstupenek:

* celodenní vstupné: 8 EUR (děti do 10 let zdarma)

* vstupné na všechny tři dny: 18 EUR

* vstupné na gala show: 18 EUR (děti do 5 let zdarma, děti od 5 do 10 let 11 EUR)

Ubytování (se snídaní) bude zajištěno dopředu ČSCHH v některém z místních penzionů, cena se bude pohybovat zhruba v rozmezí 30 – 40 EUR/os./noc.

Dopravu zajistí rovněž ČSCHH, cena bude kalkulována podle počtu účastníků (cca 1.500 – 2.000 Kč/os.).

Strava (kromě snídaně v penzionu) nebude zajištěna.

Předpokládaný program cesty:

 • pátek – ve večerních hodinách odjezd (místo odjezdu bude stanoveno podle možností a přání většiny účastníků, předpokládáme odjezd z Brna)
 • sobota – návštěva výstavy, večer ubytování
 • neděle – návštěva výstavy, odjezd ve večerních hodinách
 • pondělí – příjezd brzy ráno

Výběr ubytování a tedy i cena se bude odvíjet od včasné rezervace a protože je potřeba vše zajistit co nejdříve, prosíme zájemce, aby se neprodleně hlásili u pana Nachtigala na telefonním čísle 602 523 002, případně na e-mailu rudolfnachtigal@seznam.cz.

Protože chceme program přizpůsobit co možná nejvíce vašim požadavkům, prosíme o sdělení informace, ve které dny máte zájem výstavu navštívit (program bude přizpůsoben požadavkům většiny zájemců – možnost prodloužení o pátek) a které místo je pro vás schůdné, coby místo srazu. Nezapomeňte připojit kontaktní telefon, případně e-mail.

Termín uzávěrky přihlášek je 31. března!!!


Pozn.red.:
Příznivcům a chovatelům haflinga ještě doporučujeme k pozornosti reportáž z návštěvy zástupců Svazu chovatelů haflingů z Itálie a možnost diskuze k tématu přímo pod články. Odkaz je uveden níže.

Podobné články

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…

Chov koní Kinských přinesl pět vítězů Velké pardubické a mnoho věhlasných steeplerů. Tito jedineční koně tvoří nedílnou součást historie čs. chovu a…