XVI. Národní šampionát shetland pony 2020

6. 6. 2020 EQCH redakce Autor fotek: Gabriela Rotová

Národní šampionát shetland pony 2020 - stěžejní akce roku pro všechny chovatele a majitele shetlandských poníků - se blíží! V důsledku koronavirových opatření nebylo jisté, zda bude možné akci v řádném termínu zajistit. Díky rozvolňování opatření ale mohl SCHSHP z.s. začít s přípravami realizace XVI. Národního šampionátu shetland pony 2020, a to v plánovaném a odsouhlaseném termínu.

XVI. Národní šampionát shetland pony 2020 se uskuteční 11. července v Chuchle Arena, Praha Velká Chuchle. Pořadatelem akce je Svaz chovatelů shetlandských pony, z.s.

Program:

  • 8:00 - 12:00 Centrální svod klisen, hodnocení valachů, licentace a předvýběr hřebců a zkoušky výkonnosti SHP
  • 10:00 - 17:00 Národní šampionát

Přesný časový harmonogram bude upřesněn dle počtu přihlášených pony. Vystavovatelé mají povinnost hlídat časový sled jednotlivých tříd dle katalogu.

Posuzovatelem je pan Ivan Urbas, Rakousko, akreditace SPSBS GB.

Výstavní kategorie:

1. Shetland pony - mini typ (do 87 cm KVH)

2. Shetland pony - standard (do 107 cm KVH)

3. Speciální chovatelské třídy pro SHP

4. Speciální výstavní třídy pro děti a mládež (otevřené i pro ostatní M+M plemena)

5. Sportovní třídy (otevřené i pro ostatní M+M plemena)

V kategorii Shetland pony lze vystavovat koně s původem i bez, pony bez původu musí být zapsán v PK Shetland pony ČR. Všichni vystavovaní pony musí být řádně registrovaní v ÚEK ČR.

V rámci Národního šampionátu shetland pony 2020 jsou vypsány i speciální výstavní třídy a sportovní soutěže, které jsou otevřené i pro ostatní původní britská pony plemena.

  • Uzávěrka přihlášek: 5. 7. 2020

Další informace, přihlášky a propozice naleznete na webu Svazu chovatelů shetland pony. E-mail: jana.apolly@gmail.com

Podobné články

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…

Chov koní Kinských přinesl pět vítězů Velké pardubické a mnoho věhlasných steeplerů. Tito jedineční koně tvoří nedílnou součást historie čs. chovu a…