Vyhlašujeme šampionát mladých klisen plemene hafling

6. 7. 2008 Veronika Jenikovská Autor fotek: Míla Rambousková

Svaz chovatelů haflinga vyhlašuje druhý ročník Národního šampionátu mladých klisen plemene hafling. Šampionát opět proběhne v rámci výstavy Koně v akci, zřejmě v sobotu 6.9. 2008.

Přihlášeny mohou být klisny, zařazené v HPK se známkou za exteriér nad 7 bodů.

Věkové rozmezí je tentokrát stanoveno na 3 - 6 let, tedy ročníky 2002 - 2005. Hodnoceny budou zvlášť klisny tří a čtyřleté a zvlášť klisny ve věku 5 a 6 let.

Klisny, které se budou účastnit šampionátu, by se zároveň podílely na chovatelských přehlídkách, které budou probíhat všechny tři dny akce. Majitelům těchto klisen bude hrazena doprava koní na místo konání a pro koně bude zdarma zajištěno ustájení přímo na závodišti. Je samozřejmě možná také varianta účastnit se pouze samotného šampionátu, ovšem bez možnosti získat příspěvek na dopravu.

Komise bude složená ze dvou zahraničních posuzovatelů a jednoho zástupce SCHH.

Prosíme všechny zájemce, aby se předběžně hlásili Veronice Kutilové na telefon 728 311 581, e-mailem na werka@centrum.cz , případně zaslali přihlášku, kterou naleznete v příloze, poštou na adresu Chrastavská 21, 190 00 Praha 9. V případě přihlašování e-mailem uveďte stejné údaje, jaké jsou uvedeny v přihlášce. Další informace a detaily případně získáte na stejných kontaktech. Termín přihlášek je 20. července!!!


                                                            ilustrační  foto Míla Rambousková


 


Podobné články

V únoru a březnu letošního roku se napříč celou republikou konaly oblastní schůze chovatelů českého teplokrevníka. Všechny byly přístupné i pro…

Jeden malý chlapec si v roce 1997 jako dárek ke svým sedmým narozeninám přál poníka. Starší bratr mu poradil, že lepší bude kobylka. Rodinný…