Výběr hřebců do plemenitby v Hradištku

29. 11. 2008 Josef Malinovský Autor fotek: Josef Malinovský

Jak jsme vás již informovali, Svaz chovatelů českého teplokrevníka pořádal ve dnech 28. – 29. 11. Výběr hřebců do plemenitby (ročník 2006 a zároveň i výběr starších hřebců), který probíhal v jezdecké hale v Hradištku u Sadské. V pátek začínal program v 10 hod. předváděním mladých hřebců na tvrdé podložce a od 14 hod. pokračoval skokem ve volnosti a výběrem do sobotního finále. Z třinácti předvedených hřebců byli předvybráni pouze dva – holandský teplokrevník Bo Jangles A (o: Larino, m: Dasilithya) a holtštýnský teplokrevník Calito (o: Calato, m: Ecantie) oba v majetku Bohumila Starnovského, kterému tímto gratulujeme. Premiován z nich nakonec nebyl ani jeden.

Během sobotního výběru starších hřebců diváci mohli vidět dvanáct adeptů, z nichž bylo vybráno do PK ČT osm: holštýnský teplokrevník Cassius (o: Cassini I, m: Espe I) v majetku Michala Kukačky, jeho polobratr Cesario (o: Cassini I, m: Graefin XIII) v majetku Zemského hřebčince Tlumačov, dále zástupce plemene český teplokrevník - Catango HT (o: 814 Catango Z, m: 54/501 Julie) taktéž v majetku ZH Tlumačov, 2951 Furioso XXV-8 (o: 3536 Furioso XXV/F XIX-17, m: 186 Przedswit XVII-15) v majetku ing. Katariny Žiakové, belgický teplokrevník Heartbreaker ZH (o: Heartbreaker, m: Wide Awake van de Noordheuvel) v majetku Sws Nijhof, anglický plnokrevník Iraco  (o: Surako (GER) xx, m: Irawadi (IRE) xx) v majetku ing. Václava Luky, holandský teplokrevník Knock-out Fellow (o: Elcaro, m: Rubana) v majetku K. Boháčkové a na konec hanoverský hřebec Sabini v majetku Stáje Mustang, jehož původ bohužel aktuálně nemáme k dispozici, neboť nebyl uveden v katalogu.

Podrobnou reportáž z této akce připravuje do lednového Jezdectví (vychází již 18. 12.) naše spolupracovnice Martina Kůstková.
 

Boudewijn

Carat d´Louver

Canan-T

BO JANGLES A (o: Larino, m: Dasilithya)

CALITO (o: Calato, m: Ecantie)

 

Podobné články

V únoru a březnu letošního roku se napříč celou republikou konaly oblastní schůze chovatelů českého teplokrevníka. Všechny byly přístupné i pro…

Jeden malý chlapec si v roce 1997 jako dárek ke svým sedmým narozeninám přál poníka. Starší bratr mu poradil, že lepší bude kobylka. Rodinný…