Výběr dvouletých hřebců do hannoverské PK

25. 10. 2009 Markéta Peterková Autor fotek: archiv autorky

Tento pátek, 23.10.2009, proběhl v německém Verdenu körung dvouletých německých hřebců, přinášíme vám aktuální informaci.

Přímý přenos z körungu mohli zájemci sledoval i na internetové televizi hannoverského svazu na www.hannoveraner.tv. Byť přímý přenos z körungu byl komentován německy a anglicky, hannoverský svaz vychází vstříc i českým a švédským chovatelům a natáčí svá videa i v norské a české mutaci.

V körungu se z celého kola předvýběrů objevilo 91 hřebců. Výběr nakonec dostalo 46 hřebců, z nichž 16 obdrželo prémii. Výrazněji lépe dopadla kolekce po skokových hřebcích, kdy výběr obdrželo cca 60% hřebců, v drezurních liniích pouze cca 40% a např. po Sandro Hit nebyl körován žádný hřebec.

Seznam připuštěných hřebců si můžete prohlédnout zde: http://www.hannoveraner.com/1612.html

Hannoverský chov má v České republice rok od roku silnější členskou základnu. Letos bylo zapsáno dalších 8 klisen a vypáleno 14 hříbat.

 

Na fotografii prémiovaný hřebec po Desperados (linie Donnerhall a Weltmeyer) z matky Brentano II.Na fotografii prémiovaný hřebec po Desperados (linie Donnerhall a Weltmeyer) z matky Brentano II.

 

Podobné články

V únoru a březnu letošního roku se napříč celou republikou konaly oblastní schůze chovatelů českého teplokrevníka. Všechny byly přístupné i pro…

Jeden malý chlapec si v roce 1997 jako dárek ke svým sedmým narozeninám přál poníka. Starší bratr mu poradil, že lepší bude kobylka. Rodinný…