V NH Kladruby nad Labem proběhla přehlídka koní určených k prodeji

6. 6. 2019 Tisková informace Autor fotek: archiv NHK

Ve čtvrtek 6. června 2019 se v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem uskutečnila přehlídka koní určených k prodeji. Tato zajímavá akce byla nyní znovu uspořádána po několikaleté odmlce. Zájemci si mohli prohlédnout nabízené koně jak v Kladrubech nad Labem, tak i v hřebčíně Slatiňany a k prodeji byli nabídnuti hřebci, klisny a valaši.

Všichni starokladrubští bělouši i vraníci byli zájemcům nejprve předvedeni na ruce a poté také na požádání pod sedlem nebo v zápřeži. K prodeji byli nabídnuti koně, o nichž bylo rozhodnuto, že je Národní hřebčín Kladruby nad Labem nevyužije k chovu nebo pro jiné činnosti spojené s reprezentací hřebčína. „Tito koně nejsou nijak vadní, pouze nesplňují vysoké nároky kladené na chovné koně,“ řekl ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiří Machek.

Ročně je ze stájí kladrubského hřebčína odprodáno zhruba 40 až 70 koní. Tito pak cestují nejen do různých koutů České republiky, ale také do zahraničí. Zástupce starokladrubských koní lze spatřit taktéž v dánských a švédských královských stájích nebo jsou k vidění v řadách holandské jízdní policie.

Pro ty, kdo dnešní akci nestihli a mají o některého z koní zájem, mohou se podívat na naše webové stránky, kde průběžně aktualizujeme nabídku koní k prodeji. „Zájemci si takového koně pak po domluvě mohou nechat předvést našimi pracovníky stejně jako tomu bylo na dnes konané přehlídce,“ dodal Jiří Machek, ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

www.nhkladruby.cz

Podobné články

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…

Chov koní Kinských přinesl pět vítězů Velké pardubické a mnoho věhlasných steeplerů. Tito jedineční koně tvoří nedílnou součást historie čs. chovu a…