Svod hřebců ApHC a AQHA

Na základě zájmu chovatelů jsme se rozhodli připravit jarní "svod hřebců", kde můžete získat potřebné razítko (doporučení ApHCCZ, AQHA) pro registraci v Ústředním registru plemeníků.

Jak vyplývá z plemenářského zákona a z jeho prováděcí vyhlášky č. 448/2006 Sb., k plemenitbě se mohou používat pouze plemeníci nebo
jejich sperma, kteří jsou evidováni Ústředním registru plemeníků (dále jen ÚRP), který vede organizace pověřená vedením ústřední evidence koní (dále jen ÚEK).

Stihnete tak letošní připouštěcí sezonu a nemusíte čekat na absolvování halteru na ApHCCZ Show v červenci nebo AQHA Shows.

ApHC ČRPosouzení hřebečků proběhne podle pravidel ApHC (AQHA), které přesně jmenuje genetické vady, kvůli kterým nemůžou být uchovněni.
Předvedení bude na ohlávce v podobě halterové třídy (krok a klus na ohlávce a postavení koně), koně je možné opravovat, nehodnotí se chování.

Termín: 3. března 2012
Rozhodčí: Mgr. Esther Weberová, Mgr. Jitka Kynclová
Místo: Q Ranch u pramene Dyje, Pavlov-Bezděkov, 568 01

  • v kryté jezdecké hale od 14 hodin
  • možnost příjezdu již v pátek (rezervace boxu a ubytování nutná, kontakt: K. Mendlová, tel.: 606 727 070, 10.-26. 2. je mimo Evropu, nevolejte)
  • možnost oběda v restauraci ranche po dohodě
  • možnost společného tréninku, kliniky: halter, longe-line, ježdění v hale pod vedením E. Weberové. Halter od 9:00, Performance od 10:40 hod, lekce 80 min.

Přihlášky zasílejte na:
ApHCCZ
Ing. Petra Malásková
Měřičkova 7
Brno 621 00
Nebo na email: malaskova.petra@volny.cz

Pod článkem propozice a přihláška.

Podobné články

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…

Chov koní Kinských přinesl pět vítězů Velké pardubické a mnoho věhlasných steeplerů. Tito jedineční koně tvoří nedílnou součást historie čs. chovu a…