Svod fríských koní již tuto sobotu

Všechny milovníky fríských koní zveme na SVOD FRÍSKÝCH KONÍ do NH Kladruby n.L. v sobotu 30.9.2006 se slavnostním zahájením v 10.00 hodin. Proběhne posuzování a čipování hříbat, posuzování klisen, valachů a hřebců.

V průběhu celého sobotního dne budete mít možnost obdivovat téměř 50 fríských koní. Posuzovat je přijedou inspektoři z Holandska, pánové Skoule de Groot a Popke van der Meulen. Přítomen bude osobně i ředitel kanceláře KFPS z Holandska pan Sietse de Boer a několik dalších vzácných hostů.

Někteří koně budou předváděni profesionálními vodiči z Holandska – manželi Jolandou a Dikem Brumel. Svod bude spojen s prezentací fríských koní pořádaný pro všechny chovatele a majitele v ČR a SR.

V době nutného odpočinku komisařů a vodičů připravilo několik zástupců FHCA malou ukázku práce pod sedlem i v zápřeži. Na hřebcích manželů Hurhotových vystoupí "Dámy v sedle" Karolína Fränkeová, Jana Vedralová, dále kočí Josef Iš a Radim Pojedný. S hřebcem Kláry Barčákové připravil vystoupení Robert Štipka (ml.). V ČR premiérově vystoupí slovenstí hosté Monika Melichová na fríském hřebci Govert van Bouwhuis z JK Čunovo z Bratislavy a na dětské vystoupení s klisnou Moniky Vlkové se připravuje 11 letá Denisa Metelová.

Vstup 100 Kč, děti do 15 let 50 Kč.

Podobné články

V únoru a březnu letošního roku se napříč celou republikou konaly oblastní schůze chovatelů českého teplokrevníka. Všechny byly přístupné i pro…

Jeden malý chlapec si v roce 1997 jako dárek ke svým sedmým narozeninám přál poníka. Starší bratr mu poradil, že lepší bude kobylka. Rodinný…