První hříbata roku 2011 v NH Kladruby n. L. jsou hřebečci

8. 2. 2011 Běla Fialová Autor fotek: Jaroslav Kalous, Ing. Karel Dvořák

Informaci o tom, že už je první letošní hříbě v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem na světě, jste jistě zaznamenali i z jiných médií. Co jste však ještě neměli dosud možnost zjistit, je to, že už mají důvod slavit také ve Slatiňanech.

Včera v podvečer se tu narodil hřebeček Romke Paladia X-12. Starokladrubští bělouši letos předstihli vraníky, a to hned o celý týden.

Jako úplně první letošní přírůstek NH Kladruby n. L. přišel na svět v noci z 29. na 30. ledna a byl jím hřebeček Sacramoso Andanza XI-14. Matkou je tedy bílá klisna Andanza, otcem pak hřebec Sacramoso Espada XI, kterého vídáme v ukázkách barokního ježdění v sedle s panem Pavlem Mackem.

První slatiňanský přírůstekVe Slatiňanech se první letošní hříbátko narodilo včera, tedy 7. února 2011 v 17,30 hod. Na svět se mu příliš nechtělo, neboť se narodil týden po termínu. Možná o to větší je to čipera, jak nám v hřebčíně potvrdili. Jmenuje se Romke Paladia X-12. Otcem je Romke Eleja X, matkou klisna 451 Paladia. I v tomto případě budete otce prvního letošního vraného hříbátka velmi dobře znát z drezurních ukázek na ruce, předvádí ho Ing. Karel Dvořák.

Přejeme všem a zvláště novým starokladrubským přírůstkům pevné zdraví a hodně štěstí v životě !!

První letošní přírůstky si můžete prohlédnout na fotografiích i v přiloženém videu. Za jejich poskytnutí děkujeme zaměstnancům NH Kladruby n. L., o.p.s.

Podobné články
Donn Clifs

O uplynulém víkendu se u nás běhalo na dvou dostihových drahách. Sobotní Most měl vrchol v tradiční sprinterské Ceně jezdectví, v neděli ve…

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…