Příprava na chovatelskou sezónu v SCHPMT

26. 1. 2010 Jana Fatenova Autor fotek: K. Návojová, I. Maršálková, M. Novák

Předposlední lednovou neděli (24.1.2010) se uskutečnilo setkání chovatelů a příznivců moravského teplokrevníka (SCHPMT) v chovatelském duchu. Cestu zavátou sněhem a ledem našlo do Kojetína 40 členů tohoto svazu. Čas zimního odpočinku využili chovatelé k rozšíření vědomostí o reprodukci koní.

Účastníci chovatelské besedyMVDr. L. Kalová si pro členy svazu připravila přehlednou a názornou přednášku zaměřenou na připouštění , březost, porod a péči o klisnu a hříbě. Tedy aktuální témata pro nadcházející jaro, a tak se chovatelé mohli ptát na to, co je zajímalo, a co již zažili ve své praxi.

Další část besedy se týkala také reprodukce. Přítomní byli seznámeni s seznamem plemenných hřebců pro připouštěcí sezónu 2010 a důležitostí kontroly do jakého připouštěcího registru plemeníka je připouštění zapisováno, z důvodů dohody mezi chovatelskými svazy.

Formou diskuse seznamovali M. Novák a ing. S. Hošák chovatele s návrhem pařovacího plánu pro populaci MT. Chovatelé se dále dověděli informace o doplnění (dohledání) původů v populaci MT a s tím spojené chovatelské změny.

Pokud Vás zajímá více, podívejte se na aktuální webové stránky svazu: www.moravskyteplokrevnik.cz

 

Podobné články

V únoru a březnu letošního roku se napříč celou republikou konaly oblastní schůze chovatelů českého teplokrevníka. Všechny byly přístupné i pro…

Jeden malý chlapec si v roce 1997 jako dárek ke svým sedmým narozeninám přál poníka. Starší bratr mu poradil, že lepší bude kobylka. Rodinný…