Obnova areálu Národního hřebčína v Heřmanově Městci zahájena

14. 3. 2021 Tisková informace Autor fotek: Archiv NH Kladruby nad Labem

Výcvikové středisko v Heřmanově Městci, které je součástí Národního hřebčína Kladruby nad Labem, projde rozsáhlou stavební obnovou.

Ve čtvrtek 11. března 2021 odjeli ze stájí v Heřmanově Městci poslední starokladrubští koně. Následující den byl areál předán zhotoviteli stavby.

Svým rozsahem a zároveň citlivým přístupem k historickému odkazu chovu koní v Heřmanově Městci se jedná o náročnou a komplexní obnovu nemovité kulturní památky. Výjimečně zachovalý soubor budov byl postaven v letech 1874–1875 na objednávku knížete Ferdinanda Bonaventury Kinského stavitelem Adamcem z Vídně pro velkostatek na místě stávajících, kapacitně nevyhovujících stájí.

Objekty nabízí historickou hodnotu nejen svým stářím, ale právě svým původním stavem s jen minimálními zásahy, které by významně narušily vzhled a funkci souboru budov.

Rozsáhlá rekonstrukce areálu by měla být dokončena ke konci roku 2022. Po dobu rekonstrukce budou koně dočasně ustájeni v Kladrubech nad Labem. Nově rehabilitované objekty se následně opět otevřou k prohlídkám zájemcům z řad veřejnosti. 

www.nhkladruby.cz

Podobné články

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…

Chov koní Kinských přinesl pět vítězů Velké pardubické a mnoho věhlasných steeplerů. Tito jedineční koně tvoří nedílnou součást historie čs. chovu a…