O členství SCHČT ve WBFSH se rozhodne na konci února

Již před časem podal Svaz chovatelů českého teplokrevníka přihlášku a zažádal tak o členství ve WBFSH. WBFSH je zkratka pro World Breeding Federation for Sport Horses, tedy Světovou federaci pro chov sportovních koní.

WBFSHK prosinci 2014 bylo členy WBFSH 70 plemenných knih z celého světa a 3 spolupracující. Od podzimu 2013 je členem také plemenná kniha slovenského teplokrevníka. Již 28. února se bude rozhodovat o členství SCHČT.

A že se jedná o členství ve velmi důležité organizaci, dokládá nejen zmiňovaný počet členů (mezi nimiž nechybí ty nejsilnější a nejvýznamnější plemenné knihy), ale také to, že WBFSH pořádá tak významné akce, jako jsou mistrovství světa mladých koní - v drezuře, parkurovém skákání a všestrannosti. Navíc pravidelně zveřejňuje žebříčky nejúspěšnějších sportovních koní, plemenných knih a každoročně i plemeníků.

Podobné články

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…

Chov koní Kinských přinesl pět vítězů Velké pardubické a mnoho věhlasných steeplerů. Tito jedineční koně tvoří nedílnou součást historie čs. chovu a…