Národní šampionát plnokrevných arabských koní pod Ještědem

24. 7. 2008 Renata Kolářová Autor fotek: Kolářová Renata

Již tuto sobotu 26. července od 10 hodin proběhne v Jezdeckém areálu Junior v Liberci Národní šampionát plnokrevných arabských koní. Koně několika věkových kategorií budou po celý den posuzováni mezinárodní komisí na základě exteriéru a mechaniky pohybu, divákům se představí také v nejrůznějších jezdeckých ukázkách.

Přehlídky se mohou zúčastnit i valaši a letos bude nově otevřena také kategorie Pinto-arab. Bohatý doprovodný program připravený ACHPAK ČR se ponese v orientálním duchu, pro děti je určen II. ročník soutěže orientálních kostýmů, diváky bude volen vítěz tzv. Volné kategorie a čeká je ještě mnoho dalšího zajímavého. Na závěr šampionátu nebude chybět ani slosování o věcné ceny.

Již loni pořadatelé nasadili laťku velmi vysoko a Jezdecký areál Junior v Pavlovicích se změnil k nepoznání. Vyrostly tam bílé stany pro VIP osobnosti, areál zkrášlily nádherně naaranžované květiny a nablýskaná silná auta, o kulturní vložku se staraly orientální tanečnice a bubeníci. Diváci viděli posuzování koní všech věkových kategorií, se zasvěceným komentářem Jaroslava Laciny, sekretáře ACHPAK ČR. Děti o přestávce soutěžily s orientálními kostýmy, návštěvníci posléze volili vítěze „Volné kategorie“, ve které dali slovo tomu koni, který se jim líbil při pohybu ve volnosti nejvíc. Jako hosté vystoupili např. A. Ježková, která představila se Sultánem ježdění v dámském sedle, srdce malých i velkých si získali American Miniature Horse manželů Filipových, předvedli se i ušlechtilí fríští koně H. Rejmontové a P.R.E. hřebec Halcon M. Kučerové. Na závěr šampionátu proběhla skoková soutěž, při které arabští plnokrevníci jasně dokázali, že nejsou jen krásní, ale také skokově zdatní. Po celý den navíc bylo opravdu tropické vedro, které jen podtrhlo fantastickou atmosféru celého šampionátu.

Popis cesty a další informace najdete na www.achpak.cz.

Podobné články
Donn Clifs

O uplynulém víkendu se u nás běhalo na dvou dostihových drahách. Sobotní Most měl vrchol v tradiční sprinterské Ceně jezdectví, v neděli ve…

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…