Mezinárodní šampionát Welsh Pony & Cob 2009

Do uzávěrky zítřejšího (30.5.) mezinárodního šampionátu Welsh Pony & Cob 2009, který se koná ve Slatiňanech, přišlo 70 přihlášek, z toho 15 sekce A, 13 sekce B, 7 sekce C, 20 sekce D a 15 WPBR. Z celkového počtu jsou tři přihlášky od rakouských chovatelů.

Mezinárodní šampionát je přístupný všem koním plemene Welsh Pony & Cob (sekce A, B, C, D) a Welsh Part-Bred (sekce WPBR), kteří jsou jako takoví zapsaní v některé uznané evropské PK a jejichž zápis splňuje požadavky britské mateřské PK.

Mezinárodní šampionát je zároveň celostátním výběrem hřebců pro plemenitbu, pro sekci WPBR jediným výběrem konaným v roce 2009 a celostátním svodem klisen. Hřebci, kteří budou ohodnoceni jako „Chovný HPK", budou pod podmínkou zápisu do české PK velšských plemen pony a kob zároveň zařazeni do Akceleračního programu ASCHK ČR o.s. Klisny z rubriky 3-4-leté, které se umístí na 1. místě ve své sekci, budou pod podmínkou zápisu do české PK velšských plemen pony a kob zároveň zařazené do Akceleračního programu ASCHK ČR o.s.. Posuzovatel je oprávněný 1. místo neobsadit, pakliže je to odůvodněno nedostatečnou kvalitou zúčastněných zvířat, nebo naopak 1. místo obsadit dvěma, výjimečně více klisnami (označení 1A, 1B, ... atd.), pakliže ho k tomu dovede obzvláště vysoká kvalita zúčastněných klisen.

Akce se koná v Zámeckém parku Slatiňany a pro diváky začíná v 10 hodin.

Zaujalo nás - úprava zvířat

Sekce A, B, C, D: Jako původní britská plemena se musí velšská plemena sekcí A, B, C a D vystavovat v co nejpřirozenějším stavu. Jsou povolené pouze minimální úpravy hřívy a ocasu (protrhání). Přebytečné chlupy vyčnívající z uší či pod bradou se smí odstranit, ale nesmí se vyholit, aby to vypadalo co nejpřirozeněji. Rousy se nesmí upravovat. Ocas nesmí být na konci zastřižený rovně. Hříva a ocas se u vystavovaných zvířat těchto sekcí nesmí zaplétat, s výjimkou jediného malého copánku hned za uchem.

Sekce WPBR: U vystavovaných zvířat sekce WPBR je zapletení hřívy i ocasu povolené. Zapletení hřívy u vystavovaných zvířat této sekce se doporučuje, ale není to povinné.

Podobné články
Donn Clifs

O uplynulém víkendu se u nás běhalo na dvou dostihových drahách. Sobotní Most měl vrchol v tradiční sprinterské Ceně jezdectví, v neděli ve…

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…