Jarní třídění starokladrubských koní

22. 5. 2021 Tisková informace Autor fotek: Archiv NH Kladruby nad Labem

Ve dnech 18.–19. května 2021 proběhlo v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem tradiční jarní třídění starokladrubských koní.

V úterý 18. května se konalo třídění v Kladrubech nad Labem. Komise pracovala ve složení Tomáš Barták – předseda, Ing. Zuzana Šancová a Luboš Černoch.

Program byl zahájen v dopoledních hodinách na hlavním nádvoří předvedením plemenných hřebců. Dále komise hodnotila mladé koně ročníku 2017, klisny s hříbaty a klisny bez hříbat. Jako další byla tříděna stáj Josefov, dopolední program byl zakončen na stáji Borek předvedením pěti hřebců. Po polední pauze se uskutečnilo třídění v odchovně Františkov.

Ve středu 19. května pokračovalo třídění starokladrubských koní v hřebčíně Slatiňany. V úvodu dne byly předvedeny klisny ročníku 2017, dále hřebci ročníku 2018 a plemenní hřebci ustájení na výcvikovém středisku. Program pokračoval předvedením osmi plemenných hřebců na stáji plemeníků a tříděním mladých hřebců ve výcviku. Klisny s hříbaty byly prohlédnuty ve stáji. Závěrem proběhlo třídění na odchovně mladých koní ve Slavicích. Komise pracovala ve složení Ing. Jan Kaplan – předseda, Zdeňka Dyková a Ing. Kateřina Neumannová.

Podobné články

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…

Chov koní Kinských přinesl pět vítězů Velké pardubické a mnoho věhlasných steeplerů. Tito jedineční koně tvoří nedílnou součást historie čs. chovu a…