Jarní prezentace plemenných koní a 3. Koňský trh

Nedílnou součástí nové připouštěcí sezony bývá v západních Čechách Jarní prezentace plemenných koní. Ta letošní proběhne v neděli 5. dubna v nově zrekonstruovaném objektu Svržno na Domažlicku od 11 hodin.

Na úvod čeká diváky předvedení chladnokrevných a teplokrevných plemeníků na ruce, kterých bude prezentováno celkem dvanáct. Při skákání ve volnosti se představí mladý holštýnský Němen. Starší a zkušenější hřebci plně projeví ovladatelnost a skokové vlohy pod sedlem. Diváci budou moci vidět např. Colonela s Ondřejem Nágrem, nebo Jasper´s Boye s Janou Mentlíkovou. Své příznivce potěší třeba také úřadující mistryně v kategorii dětí, Sabina Šůchová startující za JK Bernartice. Další informace najdete na www.schkzc.estranky.cz.

V sobotu 4.dubna  od 11 hodin pořádá David Kodad ve stejném objektu Svržno (okr. Domažlice) 3. Koňský trh. Zájemcům budou předvedeni všichni koně ze zmíněné obchodní stáje. Kolekce koní bude připravena tak, aby uspokojila všechny zájemce. Vstupné, které zahrnuje občerstvení, je stanoveno na 250 Kč.  Nový majitelé koní oslaví nákup stylově šampaňským. Bližší info s kontakty na pořadatele nabízí internetové stránky www.konesvrzno.cz.

M. Kůstková

Podobné články
Donn Clifs

O uplynulém víkendu se u nás běhalo na dvou dostihových drahách. Sobotní Most měl vrchol v tradiční sprinterské Ceně jezdectví, v neděli ve…

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…