Hřebci irského coba byla odebrána licence kvůli zfalšovanému certifikátu

Svaz irského coba v České republice upozorňuje všechny majitele klisen o odebrání licence hřebci IC Angelo von Grafschafter Tinkerhof z důvodu zfalšování certifikátu výsledku testu PSSM1 tohoto hřebce.

PSSM (polysacharidová myopatie) je dědičná choroba charakterizovaná abnormálním nahromaděním glykogenu a jeho zvláštní patologické formy ve svalových vláknech. Projevuje se jako zatuhnutí svalů, případně se postižené zvíře úplně odmítá hýbat, nebo ulehne.

Hřebci Angelo von Grafschafter Tinkerhof byla odebrána licence, jeho majitelka, paní Kristýna Sejpková (statek Vrbice) zfalšovala certifikát výsledku testu PSSM1 tohoto hřebce. Zároveň informujeme, že tento hřebec již nevlastní licenci k plemenitbě.

Žádáme všechny majitele klisen, které jsou tímto hřebcem připuštěné, aby neprodleně kontaktovali vedení ICCR, z.s. (info@irishcob.cz)

Dokumenty (certifikát, rozhodnutí plemenné knihy ICS NL a kárné řízení revizní komise) najdete v příloze na webu ICCR.

Podobné články
Donn Clifs

O uplynulém víkendu se u nás běhalo na dvou dostihových drahách. Sobotní Most měl vrchol v tradiční sprinterské Ceně jezdectví, v neděli ve…

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…