Hannoverani opět bodovali

14. 4. 2010 Veronika Jiroutová Autor fotek: T. Ernst

Poslední Elitní aukce hannoverských koní v Niedersachsenhalle, v její současné podobě, je za námi. A jaká byla? Postřehy a důležité informce vám přináší zástupce Hannoverského svazu pro Českou republiku Veronika Jiroutová.

Hřebec LehmannI přes - v současné době stále ještě znatelnou - ekonomickou krizi, která se nevyhla ani světě koní, může být akční lídr Dr. Friemel nadmíru spokojen. Hannoveráni opět dokázali svou kvalitu a schopnost prosadit se. Očekávání byla velká, neobvykle malá kolekce vedla k řadě spekulací a otázek. Ovšem aukční tým v čele s Dr. G. Friemelem dokázal, že sázka na kvalitu před kvantitou se vyplatila. Podařilo se vytvořit velice zajímavou kolekci mladých koní. Především skokoví koně, v čele s klisnou Crespa ( Contendro I/ For Pleasure) prodanou za 87 tisíc euro do Velké Británie, překvapili svou kvalitou. Mezi drezurními koňmi dominoval hřebec Scampolo (Sir Donnerhall / Weltmeyer ), který za částku 127 tisíc euro putuje do úspěšné drezurní stáje ve Nordrhein-Westfalen.

Dr. Friemel : "Dobří koně, dobří jezdci a dobré ježdění jsou klíčem k našemu úspěchu."

Santader HitV pátek před samotnou aukcí se ve vyprodanné hale konal tradiční Gala večer, kde měli diváci možnost shlédnout nejen hvězdy německého chovu v čele s legendárním hřebcem Weltmeyerem, ale na programu byly i vystoupení aukčních koní.

Uvodním vystoupením Galopp, galopp zahájili celou show aukční skokoví koně v čele s hřebcem Californian, který byl dražen jako poslední z jezdeckých koní pod číslem 79. Strhující číslo předvedla Sandra Frieling s dalším aukčním koněm, hřebcem Santader Hit, kdy v zatemněné Niedersachsenhalle předvedla kvality tohoto koně pouze ve světle reflektoru. Závěrem čtyřhodinové show bylo vystoupení Moskau Moskau, které doprovázeli světelné a ohnivé efety.

Každý kupující má možnost udělat si představu o celé řadě koní v rozmezí nekolika dnů a za těch nejlepších podmínek.

Koně byli ve Verdenu na aukci připravováni již od konce března. Po celé tři týdny byla možnost všechny kandidáty pozorovat v denních trenincích, individuálně je vyzkoušet, či zjistit vše o jejich zdravotním stavu. Každý kupující tak má možnost udělat si představu o celé řadě koní, a to v rozmezí několika dnů a za těch nejlepších podmínek.

Samozřejmostí je zákaznický servis, kdy všem zákazníkům rádi a ochotně poradíme ve všech otázkách s aukcí spojených, či při výběru koně. Pracovníci našeho zákaznického centra jsou s koňmi po několik týdnů v těsném kontaktu a mají tak přehled o všech nabízených koních. Tento bezplatný a nezávazný servis je k dispozici nejen v němčině, ale i pro zákazníky z ostatních států. V našem týmu najdete spolupracovníky mluvící francouzky, italsky, španělsky a mnoha dalšími jazyky. Od loňského roku mají možnost tohoto servisu také klienti z České a Slovenské republiky. Přesné údaje nadjete na webové stránce: http://www.hannoveraner.com/1338.html.

Rudí ďáblové

Podobné články

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…

Chov koní Kinských přinesl pět vítězů Velké pardubické a mnoho věhlasných steeplerů. Tito jedineční koně tvoří nedílnou součást historie čs. chovu a…