Dalších jedenáct klisen v plemenné knize hafling

15. 6. 2009 Veronika Jenikovská Autor fotek: Věra Marková

Na druhém letošním svodu klisen plemene hafling ve Vrchovanech se komisi předvedlo celkem dvanáct klisen. Zapsáno jich nakonec bylo jedenáct, z toho čtyři do hlavní plemenné knihy.

PamelaNejlépe hodnocenou klisnou (8 b) byla 49/968 Pamela po otci 804 Nero a z matky Parodie po Nobel pana Alexandra Kellera. Na její stavbě těla nenašla komise žádné větší vady, jedinou slabinou byla horší mechanika pohybu.

Pomyslné druhé místo by získala 58/651 Nella paní Heleny Sedláčkové, která dostala velmi vyrovnané známky za všechna čtyři kritéria (typ, stavba těla, končetiny, mechanika pohybu). Otcem této klisny, která získala v součtu 7,4 bodu, je 854 Nimrod, matka Hvězda je po Walbeck.

Srovnatelného hodnocení 7,1 bodu získaly klisny 6/750 Saxana po 986 Husar z matky Samba po 711 Stony pana Václava Firbachera a klisna 32/208 Atlanta pana Jaroslava Oršuliaka po otci 711 Stony a z matky Anita po 589 Madit.

Tyto čtyři klisny se dostaly do hlavní plemenné knihy.

Klisna 2/720 Bella po 805 Mozart z matky Bára po Nagib, která je v majetku pana Josefa Řezníčka, dosáhla celkově 7 bodů. Dále byla hodnocena 2/744 Rosemary, její konečný výsledek byl 6,8 bodu. Otcem této klisny v majetku pana Tomáše Romanovského je opět 805 Mozart, matkou Rita po Berthold. Další klisnou, zařazenou do PK s 6,4 body, je Orelie po otci Atif z matky Olga po Stolz. Majitelem je Jaroslav Oršuliak. O desetinku horší a tedy s 6,3 body byla 4/700 Lucka pana Václava Firbachera. Klisna je po 854 Nimrod a z matky Valina po Nymbach. Klisně uškodila nekorektní barva. Stejného výsledku dosáhla také Conny, u níž byl rovněž problém s nekorektním zbarvením. Tato klisna po otci Wilson a z matky Comtess patří Olze Hanzelové.

Další dvě klisny byly zapsány do PPK, a to 39/356 Gába majitelky Terezy Vegrichtové s rovnými šesti body. Klisna po otci 711 Stony a z matky Grita je mimo typ hafling, barva je opět nekorektní. 7/454 Lucka pana Františka Bartoně byla rovněž zapsána do PPK s celkovými 5,9 body. Na nízkém hodnocení této jinak pěkné klisny po otci 804 Nero a z matky Lavantana po Vrisk se výrazně podílela srážka 1 bodu za dva bílé odznaky na zadních končetinách.

Jedinou klisnou, která bohužel nebyla hodnocena a zapsána do plemenné knihy, tak zůstala 11/110 Katy po otci 659 Norek a z matky Komtess v majetku Jana Poplšteina. Důvodem byly výrazné bílé odznaky na obou zadních končetinách nad hlezna.

Podobné články

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…

Chov koní Kinských přinesl pět vítězů Velké pardubické a mnoho věhlasných steeplerů. Tito jedineční koně tvoří nedílnou součást historie čs. chovu a…