Chovatelská výstava koní - 24. května 2003, Nitra

30. 5. 2003 Mojmír Fiala Autor fotek: Lucie Nosková

Na pozvání pan doc. Ing Marka Hala, PhD. jsme se 24.května zúčastnili Chovatelské výstavy v Nitře. Stručně řečeno: byli tam krásní koně, slunečné počasí a moc milí lidé. Můžeme doporučit všem, kdo by se chtěl zajet do Nitry podívat. Akce se koná každý rok touto dobou.

Letos ji pořádaly Slovenská pol'nohospodárská univerzita v Nitre, firmy Schaumann Slovensko, spol. s r.o., Limagrain Slovensko a Zväz chovatel'ov koní na Slovensku v krásném Jazdeckém areálu SPU.

Koně soutěžili v pěti výstavních kategoriích podle plemenné příslušnosti:

 • Sportovní plemena
 • Tradiční plemena (Furioso, Lipican, Arab a Nonius)
 • Pony
 • Hucul, Hafling
 • Chladnokrevná plemena
 • Posuzovali pánové Ing. Juraj Kovalčik - vedoucí chovu v Národním hřebčíně Topol'čianky, Ing. Leopol Mamica - ředitel Hřebčína Tlumačov a Mojmír Fiala - Hřebčín Dollom, ČR.

  Kromě výstavních bojů mohli diváci shlédnout i zajímavý program. Alespoň pár okamžiků nechť vám přiblíží fotografie…

  Rádi bychom touto cestou ještě jednou poděkovali celému týmu organizátorů za nádhernou akci a p. Marku Halovi za to, jak se o nás celou dobu staral. Mimochodem, už se Vám někdy stalo, aby Váš pes ležel ve VIP stanu, baštil jednu kost obalenou vepřovým za druhou, nosili mu kelímky s vodou a když už by opravdu nemohl ani sousto, aby slečna, která Vás obsluhuje, prohlásila, že mu to tedy zabalí s sebou domů?

  Za Hřebčín Dollom

  Lucie Nosková

  Podobné články

  Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…

  Chov koní Kinských přinesl pět vítězů Velké pardubické a mnoho věhlasných steeplerů. Tito jedineční koně tvoří nedílnou součást historie čs. chovu a…