Aktualizovali jsme plemenné knihy on-line (SCHČT, ASCHK)

Včera jsme aktualizovali data všech plemenných knih on-line pro sdružení SCHČT a ASCHK. PK-ONLINE nyní obsahují údaje, vygenerované Ústřední evidencí ve Slatiňanech dne 10.7.2009.

Equichannel.cz je původcem myšlenky a zpracovatelem SW, který umožňuje chovatelským svazům prezentovat veřejnosti oficiální chovatelská data. Tato data na základě smluv o spolupráci dodává přímo Ústřední evidence koní Slatiňany, a to vždy podle zadání svazů. Některé tedy aktualizují 4x, některé zatím 2x ročně.

Včerejší aktualizace proběhla na plemenných knihách:

  • Český teplokrevník - PK ČT zde
  • Českomoravský belgický kůň - PK ASCHK zde
  • Český sportovní pony
  • Hafling
  • Norický kůň
  • Shetlandský pony
  • Slezský norický kůň
  • Velšská plemena

V průběhu července dojde ještě k rozsáhlejší aktualizaci fotografií koní v PK na webu.

EQUICHANNEL.cz je dále zpracovatelem těchto dat pro Národní hřebčín Kladruby a Svaz chovatelů slovenského teplokrevníka v ČR. Úplně první plemennou knihu on-line však měli koně Kinští, zásluhou Daniela Jenne a manželů Půlpánových. Bohužel z nepochopitelných důvodů po výměne webmastera stránek (tehdy ještě hřebčína v Chlumci nad Cidlinou) byla tato PK ON-LINE smazána.

Program "Plemenná kniha ON-LINE" je možno přizpůsobit libovolnému plemeni, napojit na libovolnou databázi a přizpůsobit jeho ovládání zcela požadavkům objednatele. V současné době připravujeme jeho novou verzi, která bude mít řadu vylepšení především pro obsluhu (vkládání fotografií) a čeští chovatelé by ji měli mít k dispozici již tento podzim. Na zhotovení programu a jeho provoz lze uznaným chovatelským sdružením čerpat dotační prostředky pro vedení plemenných knih.

V případě vašeho zájmu o spolupráci nás, prosím, kontaktujte nejlépe telefonicky na č. +420-604 678 578 - Helena Görnerová. Děkujeme.

Podobné články

V únoru a březnu letošního roku se napříč celou republikou konaly oblastní schůze chovatelů českého teplokrevníka. Všechny byly přístupné i pro…

Jeden malý chlapec si v roce 1997 jako dárek ke svým sedmým narozeninám přál poníka. Starší bratr mu poradil, že lepší bude kobylka. Rodinný…