V sobotu na Hradčanech další BEGAN – nuladevítka

21. 7. 2009 Jindřiška Svobodová Autor fotek: Helena Görnerová

Po rozruchu kolem modelu II. stupně ZV pro chladnokrevníky, který byl po dva roky ověřován praxí, je tu v pořadí další BEGAN - 2009. Pořadatelé zvou diváky na známé kolbiště v Pěčíně na Hradčanech v „Orličkách“ tuto sobotu, 25.července od 8.30 hodin...

Úvodní přeměřování zúčastněných tělesně vyspělých koní kvalifikovaným rozhodčím bude čistě chovatelská záležitost a měřítkem vývoje v chovu zařazovaných koní. Míry budou zveřejněny i zde na EQCH s uvedením jmen měřených koní. Měřeni budou SN, N, ČMB i ostatní zúčastnění chladnokrevní koně.

Terén dává ovladatelnosti v kládě úplně jiný drajv.Startovní pole je zčásti „klasické" - Fajgl, Svoboda, zčásti „vzdáleňák" - Kvapil, Dolní Bousov, zčásti „nováčkovské" - Rázek, zbývají ve výčtu „přespolňáci" - Juříček, 2x Knapovský a v soutěžní části Begana nuladevítky junioři - Svobodová D. Výčet koní až na místě, prozradím jen favoritku a objev roku v TT - klisnu SN Sosnu, která se vrací na Hradčany „na místo činu" ;o).

Škoda, že přes velký mediální poprask nemá o ZV zájem více informovaných chovatelů.

Jako obvykle je soutěžní část (mimo hodnocení ZV) OVL a FORM zpestřena novinkami v překážkách či výbavě, ale .... to také až na místě. Pořadatelé mají zájem inovacemi vytvořit prostor i pro pobavení samotných kočích a vodičů a změnu v „zajetých kolejích" pro koně na tratích.

Perfektní soulad koní ve voze.Co návštěvníky čeká: OVL, TT od 700 kg, FORM. Dále Derby v těžkém tahu párů (použité kmeny), vyhlášení vítěze ZV (koně) po sečtení výsledků ze zkouškové části, vyhlášení oceněného Cenou diváků - za sympatie koni i držiteli. Po zkušenostech z minulých ročníků bude realizován projekt pana Bohuslava, velkého příznivce a mecenáše chladnokrevníků, „Deska", kdy každý fanda jmenovitého zúčastněného begana může na jeho jméno přispět darem věcným i jiným, který mu bude před diváky na závěr předán. Za snahu, za výkon, za sympatie a z jiných osobních důvodů.

V zázemí kolbiště bude i drobný prodej sedlářských výrobků značky Jelínek a prodej chovatelských potřeb z Jamenské, a.s. Centrum rozvoje chovu slezského norika Hradčany, o.s. přispěje v duchu „began je styl" prodejem drobných dárkových předmětů. Jste zváni pořadatelem na společenskou a chovatelsko-sportovní akci - zn. Chladnokrevně. Občerstvení zajištěno.

O předchozích ročnících či o samotných ZV II. stupně si můžete přečíst v článcích, nalinkovaných pod fotkami.

Podobné články

Po loňské úspěšné premiéře zve Svaz chovatelů a přátel norika, z.s. ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky ČR, s.p. na 2. ročník výstavy norických…

Svaz chovatelů českomoravského belgického koně ve spolupráci s JK Hipo Jihlava pořádá Den chladnokrevných koní.