Termíny oblastních přehlídek ČT 2022

10. 5. 2022 Tisková informace Autor fotek: Martina Kůstková Zdroj: Český teplokrevník z.s. URL zdroje: www.ceskyteplokrevnik.cz

Vážení chovatelé klisen a hříbat registrovaných v plemenných knihách teplokrevníků vedených na území ČR (ČT, CS, KK, MT a Čtrak), přinášíme novinku roku 2022.

Se všemi pořadateli tradičních a hojně navštěvovaných oblastních přehlídek bylo dohodnuto, že na každé přehlídce bude vyhlášena společná kategorie pro koně narozené a registrované v rámci výše uvedených PK - a to zejména ve věkové kategorii 3leté klisny a hříbata. V případě účasti více plemen na jedné přehlídce bude kategorii hodnotit jediná společná komise schválená Radami plemenných knih zúčastněných PK a klisny všech uvedených plemen budou vyhodnoceny ve společném pořadí. Tento krok nabízí chovatelům koní českých PK lepší možnost prezentace ve větší konkurenci a také s větším množstvím diváků.

U plemene ČT, pro něž ASCHK pořádá také celostátní přehlídku, budou právě z těchto společných kategorií vybráni nejlepší zástupci ČT pro postup na celostátní přehlídku, a to dle klíče stanoveného RPK ČT: první tři umístění vždy, dále postupuje nejlepší třetina všech zbylých zúčastněných.

Rozpisy na přehlídky a kontakty na přihlášení najdete před konáním akce na webech jednotlivých pořadatelů a také na stránkách www.ceskyteplokrevnik.cz

Termíny přehlídek:

  • 5. 6. 2022 - Oblastní přehlídka plemenných koní Náchod
  • 12. 7. 2022 - Oblastní přehlídka klisen s hříbaty Ptýrov
  • 31. 7. 2022 - Oblastní přehlídka klisen s hříbaty Našiměřice
  • 21. 8. 2022 - Oblastní přehlídka klisen s hříbaty Sedličky
  • 5.-6. 8. 2022 - Oblastní přehlídka klisen s hříbaty Olomouc
  • 13. 8. 2022 - Oblastní přehlídka klisen s hříbaty Svržno
  • 18. 8. 2022 - Oblastní přehlídka klisen s hříbaty Písek
Podobné články

Národní hřebčín uspořádal ve dnech 10. a 11. května 2022 výkonnostní zkoušky starokladrubských hřebců.

NHK

Hřebčín Slatiňany je ve dnech 17. – 19. května 2022 z technických důvodů pro návštěvníky uzavřen.