Nejlepší evropští jezdci Working Equitation k vidění v Čechách již tento víkend!

28. 9. 2022 Lenka Šteklová Autor fotek: Magdalena Straková, Martin Hašek

Podzimní víkendy ke konci září jsou tradičně obdobím, kdy spolek Czech Society for Working Equitation pořádá mezinárodní závody Working Equitation: Pedro Torres Academy Cup.

Jak je z názvu patrné, tak se jedná o závody, které úzce souvisí s Pedro Torresem. Několikanásobným mistrem světa v disciplíně Working Equitation, GP drezurním jezdcem a velmi známou osobností nejen v Portugalsku. Pedro Torres je dlouholetým trenérem jezdců spolku Czech Society for Working Equitation a pomáhá v České republice rozvíjet tuto krásnou disciplínu.

Jednou z mnoha forem podpory Pedra je právě patronát nad mezinárodními závody Working Equitation. Již čtvrtý rok sám mistr Pedro Torres je autorem testů ovladatelnosti a rychlosti. Je přítomen po celou dobu závodů a podporuje všechny jezdecké dvojice. Pedrova energie, rady a pohoda vytváří neopakovatelnou atmosféru závodů. Legendární je společná prohlídka tratí testů ovladatelnosti a rychlosti. Pedro Torres vede závodníky celým kurzem a dává tipy, rady a doporučení, jak workingové překážky překonávat, jakou ideálně zvolit trasu testů, na co dát pozor.

A68A2172.jpg

Pedro Torres je nedílnou součástí těchto mimořádných závodů a jistě jsou jeho přítomnost a rady důvodem, proč se účastníci rádi vracejí a neváhají překonávat i opravdu dlouhé vzdálenosti z evropských zemí, aby se mohli závodů Pedro Torres Academy Cup zúčastnit.

IV. Pedro Torres Academy Cup bude zase o něco zajímavější než rok předešlý. Ve třídě Masters je v letošním ročníku o další 2 evropské Master jezdecké dvojice více než loni. Celkově tedy budeme moci vidět 14 jezdeckých dvojic v té nejvyšší úrovni Working Equitation. Téměř všechny jezdecké dvojice z této třídy obtížnosti jsou účastníci Mistrovství světa Working Equitation 2022. Některé jezdecké dvojice ze startovního pole IV. Pedro Torres Academy Cup 2022 se na Mistrovství světa 2022 umístily dokonce v první polovině startovního pole. Budete mít tedy možnost v České republice vidět opravdu jedny z nejlepších možných jezdců a koní v disciplíně Working Equitation.

PTAC2021Oboriste-2nedele-2202.JPG

Pro spolek Czech Society for Working Equitation – CSWE – jsou tyto každoroční závody důležitým prostředkem pro vývoj WE v České republice. Pouze závody Pedro Torres Academy Cup jsou kompletními mezinárodními závody Working Equitation v České republice.

PTAC2021Oboriste-2nedele-2934.jpg

Jaké to bylo loni? III. Pedro Torres Academy Cup – víkend plný Working Equitation

Zájemci o tuto disciplínu a širší veřejnost mohou jen díky spolku CSWE vidět v České republice všechny 4 testy (drezurní test, test ovladatelnosti, test rychlosti a test s dobytkem) na té nejvyšší mezinárodní úrovni v bohatě zastoupené Masters třídě a udělat si tak představu o tom, jak má vypadat kvalitní předvedení Working Equitation.

Letošní ročník spolek CSWE výjimečně sloučil mistrovství České republiky WE CSWE se závody Pedro Torres Academy CUP 2022. Kromě Masters třídy budete moci vidět i mladé juniory, lehčí třídy obtížnosti a početnou mistrovskou soutěž „S“.

PTAC2021Oboriste-2nedele-2915.jpg

Pokud vás Working Equitation zajímá a chtěli byste vidět její předvedení tak, jak si tato skvělá disciplína zaslouží, navštivte o víkendu 1. – 2. Října 2022 areál LOWE Obořiště. Doporučujeme naplánovat si návštěvu na testy ovladatelnosti Masters v sobotu od cca 15 hodin. Neděle bude také skvělá; dopoledne proběhne velmi zábavný test s telátky – cow test – a zhruba ve 12.45 začnou adrenalinové testy rychlosti. Je to fofr, tak ať o ně nepřijdete, přijeďte včas a pobavte se. Jistě bude na co se dívat.

PTAC2021Oboriste-2nedele-2883-2.JPG

  • Předběžný časový plán najdete na stránkách závodů a sobotní odpolední program a v neděli celý den bude online vysílat EquiTV.
Podobné články

Nejspíše nebudu jediná, která už nějaký ten pátek žasne nad výkony, jež Pedro Torres se svými koňmi ve Working Equitation předvádí. Není to jen o…