Nemohu se dočkat, až vám ukážu svoji show v Praze, vzkazuje Lorenzo

10. 11. 2022 Tisková informace Autor fotek: Heini Heitz Photographer, Global Champions Prague Playoffs Zdroj: Global Champions Prague Playoffs URL zdroje: www.pragueplayoffs.com

Celkem čtyřikrát vystoupí ve dnech 17. až 20. listopadu v pražské O2 areně Laurent Serre, jenž je známý pod uměleckým jménem Lorenzo, ale také jako Flying Frenchman. Slavný létající Francouz dva týdny před začátkem akce poslal fanouškům osobní vzkaz.

Každý, kdo o Lorenzovi již slyšel nebo viděl některé z jeho vystoupení, tak si okamžitě vybaví některý z jeho obdivuhodných kousků na hřbetech koní. Nejezdí na nich zpravidla obkročmo, ale vestoje. Ke komunikaci používá neviditelná gesta, jemné doteky tušírkou, případně v rukou drží několik opratí a v jeden okamžik ovládá různé páry koní. Společně překonávají netradiční překážky, kličkují mezi slalomovými tyčemi a v jiných případech sám Lorenzo skáče na vysoko postavené laťky, aby se záhy během jízdy vrátil zpět na koně. 

To vše předvede za necelé dva týdny při galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs. Českého publika se již nemůže dočkat. „Ahoj, moje jméno je Lorenzo a pocházím z jižní Francie, z Camarque. Budu vystupovat v Praze, během listopadu, což je velmi brzo. Moc se těším, až poprvé vystoupím v O2 areně. Rád bych vám ukázal svoji show a už se nemohu dočkat letošního Prague Playoffs. Uvidíme se v Praze,“ vzkázal všem fanouškům koní a jezdectví v krátkém videu.

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se koná v libeňské O2 areně od 17. do 20. listopadu. Hlavními body programu jsou sobotní Super Grand Prix Longines Global Champions Tour a Super Cup Global Champions League, který proběhne ve čtvrtek, v pátek a v neděli. Do pátečního semifinále týmové soutěže mají zajištěn přímý postup ze základní části seriálu nejlepší čtyři celky z celkových šestnácti a letos poprvé jsou mezi nimi i Prague Lions. Dvanáct zbývajících musí nejprve projít sítem čtvrtečního čtvrtfinále a do nedělního finále se probojuje už jen šest družstev.

Super Grand Prix je otevřená pouze pro vítěze jednotlivých Velkých cen, případně pro takzvané lucky losers (šťastné poražené), pokud už vítěz postoupil při některém z předešlých kol Longines Global Champions Tour. Kvalifikovanými jezdci jsou letos: Ludger Beerbaum, Katrin Eckermann, Denis Lynch, Sanne Thijssen, Malin Baryard-Johnsson, Christian Ahlmann, Daniel Deusser, Henrik von Eckermann, Marlon Modolo Zanotelli, Max Kühner, Pieter Devos, Michael Pender, Christian Kukuk, McLain Ward a Harrie Smolders.

Součástí akce je i doprovodná koňská show určená pro rodiny s dětmi a všechny milovníky koní, nejen těch parkurových. Kromě Lorenza při ní diváci uvidí i soutěž čtyřspřeží nebo dostih shetlandských poníků s dětmi.

Miami Beach
Podobné články

Dne 16. listopadu uběhlo 50 let od přijetí Úmluvy o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem ve spolupráci s městem Slatiňany a státním zámkem Slatiňany pořádá Svatomartinský průvod.