Chov koní a etologie

 • TZB - info.cz logo Použití místních i tradičních přírodních stavebních materiálů v konstrukcích novostaveb stájových objektů by nemělo být spojeno jen s architekturou ekologicky hospodařících farem, ale mělo by se stát samozřejmostí. Utilitárnost podoby stájových objektů podřízená ekonomice a funkci tak, jak tomu bylo v nedávné minulosti, by se neměla stát dogmatem.

  Autor: Ing. arch. Lucie Pohanková, Ph.D. Péče o koně a Ustájení Přečteno: 80x

 • Umělá inseminace – otázky a odpovědi

  9. 04. 2021 06:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Umělá inseminace eliminuje stres klisny z přepravy a případného strachu z plemenného hřebce Inseminace je umělý způsob oplodnění klisny provedený namísto přirozeného připouštění hřebcem. Klisnu lze inseminovat chlazeným spermatem či hluboce zmrazeným spermatem. Potud asi máme všichni jasno. To ale neznamená, že žádné další otázky nemáme. Dnes si tedy právě na toto téma budeme povídat s Mgr. Lenkou Šnáblovou, která se problematice umělé inseminace...

  Autor: Gabriela Rotová Chov koní Přečteno: 670x

 • Kolik máme koní v ČR? Nechme hovořit čísla

  8. 04. 2021 06:00 − Zveřejněn před 8 dny

  chov Probíhá sčítání lidu, ale jak jsme na tom s koňmi? Na tuto otázku odpověděla Ing. Monika Kučerová, která vypracovala souhrnnou zprávu „Situační a výhledová zpráva – Koně 2020“ o stavu populace koňovitých na území ČR.

  Autor: Eva Holubcová Chov koní Přečteno: 1131x

 • Informace k zápisu velšských koní po brexitu

  30. 03. 2021 09:00 − Zveřejněn před 17 dny

  Typický přestavitel plemene velšský horský pony - sekce A Po odchodu Velké Británie z EU WPCS již není oprávněna vydávat průkazy pro koně narozené ve státech Evropské unie. Vzhledem k tomu, že WPCS má mnoho členů v rámci EU, kteří chtějí i nadále registrovat své odchovy v mateřské PK, WPCS spustila nový registr, který toto umožní. Již dříve v rámci WPCS fungovaly dodatečné registry pro zahraniční zvířata jako OS...

  Autor: Tisková informace Chov koní Přečteno: 99x

 • Hřebci A 1/1 v teplokrevném chovu: Teddy Ready

  30. 03. 2021 06:00 − Zveřejněn před 17 dny

  Teddy Ready v Pardubicích 2018 Teddy Ready je plnokrevný hřebec s dobrou kariérou na dráze i ve sportu. Na základě tohoto byl loni na píseckém předvýběru hřebců vybrán do chovu s tělesnými mírami 174 – 165 – 188 – 21. Je poměrně narostlý, do subtilního plnokrevníka má daleko. Letos ho nabízí v rámci PK ČT Hřebčinec Písek. Zaslouží si bližší představení, tak pojďme na to!

  Autor: Eva Holubcová Plemeníci Přečteno: 682x

 • Licentace hřebců, svod klisen a valachů minihorse 2021

  24. 03. 2021 11:00 − Zveřejněn před 23 dny

  Pozvánka na svod a licentaci minihorse Asociace chovatelů miniaturních koní zve na licentaci hřebců, svod klisen a valachů plemene minihorse.

  Autor: Tisková informace Chov koní Přečteno: 120x

1 2 3 128

Nejčtenější články