Cenu Masise ovládl Arkhangelsk

24. 08. 2021 17:00

Obrázky: 1

Autor: Marcela Kozová Foto: Marcela Kozová Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 219 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Tradiční CENA MASISE, první důležitá zkouška výkonnosti dvouletých koní, v neděli psala své další pokračování. Většina koní v ní úspěšných ve svých výborných výkonech pokračuje i v následných klasických testech. Můžeme se tedy těšit, jak si ti nejlépe umístění v letošním 42. ročníku příští rok povedou jako tříletí.

Především Arkhangelsk (ž. P. Foret), který pod taktovkou žokeje Petra Foreta hlavní bod pátého dostihového dne na Hipodromu Holoubek při svém třetím životním startu s lehkostí ovládl.

Trenérce Heleně Vocáskové chyběly tři a čtvrt délky, aby si upevnila pozici nejúspěšnější trenérky, když by po Lužnici (2013), Barthese (2019) a Giannině (2020) připravila svého čtvrtého vítěze. Jí trénovaná Porcinella pod žokejem Jaromírem Šafářem předvedla skvělý výkon, ale na lepší než druhé místo nestačila.

Krátce po startu se na čele dostihu první kategorie dlouhého 1 200 m usadil jediný tuzemský rodák Sir Amico, ale nakonec z podstatného dění vycouval. Třetí místo patřilo sázkovému favoritovi Irbisovi (ž. M. Hrouda).

Druhý vrcholem odpoledne byla Cena společnosti Maentiva Management a.s. (II. kat., 2 400 m). V napínavém souboji osmi tříletých a starších vytrvalců se nejsilnější koncovkou prosadila Wellunca, v jejímž sedle slavil nedělní double ž. Petr Foret. Cílem proběhla o necelé dvě délky před dalším napajedelským odchovancem Orleanem (ž. J. Chaloupka). Třetí doběhl Australien (ž. V. Korečková), za ním dvojnásobný červencový vítěz Triplex
(ž. I. Janáčková Koplíková) a tabulový doběh uzavřela vítězka z Düsseldorfu Eleonora (ž. J. Šafář).

V rámcovém dostihu dvouletých na kvalitně nachystané dráze triumfovala debutující Bohemian Rapsody (ž. M. Hrouda).

Třetí vítězství v řadě dopřál trenérce Heleně Voršilkové pětiletý Wolverine v sedle s ž. Jiřinou Andrésovou.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com