Ben Maher, nebo Peder Fredricson? LGCT 2021 míří do finále v Šamoríně

19. 10. 2021 12:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Gabriela Rotová Rubrika: Skokové ježdění Zdroj: Prague Playoffs Počet přečtení: 199 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Vítězem letošního ročníku Longines Global Champions Tour se stane pravděpodobně Peder Fredricson, který aktuálně vede žebříček jezdců. Ohrozit jej však může zlatý olympionik Ben Maher, který by musel vyhrát, a navíc čekat na neúspěch svého soupeře.

Longines Global Champions Tour míří do finále. Ve dnech 21. až 23. října bude v X-Bionic Sphere v Šamoríně korunován šampion této světové parkurové túry. Finále nabídne napínavý souboj mezi Pederem Fredricsonem ze Švédska a Benem Maherem, jenž reprezentuje Velkou Británii.
 
Boj o titul šampiona LGCT 2021 nabídne jeden z nejtěsnějších duelů v historii Longines Global Champions Tour. Během uplynulého víkendu totiž došlo k dramatickému otřesu, kdy Fredricson mohl ve Velké ceně Šamorína skončit nejhůře na 6. místě, aby vybojoval celkové prvenství. Jenže skončil osmý a to znamenalo, že se vše rozhodne až v závěrečné etapě.
 
Ben Maher by se mohl zapsat do historie a být prvním jezdcem, který kdy vyhrál tři šampionáty LGCT. Do Šamorína pojede se svojí stájovou jedničkou Explosionem W, ale i Peder Fredricson bude mít k dispozici své dva nejlepší koně, jimiž jsou H&M All In a Catch Me Not S. S osmi bodovanými výsledky, které se započítávají do součtu každého jezdce, je Fredricson v silnější pozici. Do finále postupuje s celkovým počtem 249 bodů, zatímco Maher má aktuálně 228 bodů.
 
 
Klíč k vítězství je jasný. Pokud Fredricson dokončí na desátém, případně lepším místě, zajistí si svou první výhru v šampionátu LGCT. Maher by musel vyhrát poslední Grand Prix LGCT a zároveň by Fredricson směl být nejlépe na 11. pozici. Pak by získal Maher již třetí titul v řadě. Statisticky je tak ve velké výhodě švédský reprezentant. 
 
 
Aktuálně druhý Francouz Olivier Robert má 232 bodů, ale s ohledem na vyškrtnutí nejhoršího výsledku nemá šanci vyhrát v celkovém pořadí. To samé platí pro Edwinu Tops-Alexander s 223 body. Oba však budou bojovat o prestižní místo na stupních vítězů. Pro australskou jezdkyni nadcházející závod v Šamoríně zároveň znamená poslední šanci pro zisk zlaté jízdenky do Super Grand Prix, která se uskuteční 20. listopadu v rámci galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs. 
 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com