Autoři a redakce

Seznamte se s lidmi, kteří pro vás EQUICHANNEL.cz připravují.

Iveta Jebáčková-Lažanská

Připravuji články o venkovním chovu koní a moc ráda představuji čtenářům lidičky, o kterých jsem přesvědčena, že stojí za to je poznat.

Psaní se věnuji od studentských let, koně mne chytli (a nepustili) od dětství. Jsem majitelkou stádečka Shagya arabských a Arabských koní, aktivně se snažím vnést do obecného povědomí určitou nutnou úroveň welfare pro naše koňské parťáky. V rámci přesvědčení, že "do Říma vedou různé cesty", představuji čtenářům širokou škálu venkovního ustájení, které mají společné jedno: přemýšlivé majitele, kterým jde o pohodu a zdraví svých koní. Obecně píši nejraději o lidech, kteří nejsou známí velikostí svých vizí a projektů - ale svým srdcem a odhodláním. Tedy většinou o úplně obyčejných, udřených koňácích... :-)

E-mail: iveta@equichannel.cz
Web: www.ivetalazanska.estranky.cz

 

Šárka DolanskáŠárka Dolanská

Koně ji lákají od malička, shodou okolností se cca před 10 lety dostala ke kobylce, teď už 3 roky fungují spolu. Ráda by z ní chtěla odchovat kobylku, proto se jí narodil už třetí hřebeček :o)

Zajímá se především o chov a také stále nasává informace o všech obecných věcech, které přináší vlastnictví koně. Koně má na krku momentálně tři. EQUICHANNEL jí umožnil spojit dvě vášně dohromady - koně a český jazyk. Pro nás dělá nejen jazykové korektury textu, ale především je to ona, kdo se stará, aby byl náš obsah vyvážený a pestrý.

E-mail: sarka@equichannel.cz

 

Eva Holubcová

Zajímám se o koně (speciálně o dostihy) od dětství a tak nějak mi to zůstalo. Snažím se na stránkách EQCH udělat lepší jméno plnokrevníkům a dostihům obecně.

E-mail: eva@equichannel.cz

 

Martina CerhováMartina Cerhová

Mé články na Equichannelu se zaměřují především na chov koní, plemeníky a lidi právě s chovem koní spjaté. Občas se přidá i nějaký ten překlad zajímavých zahraničních textů různých témat.

Ačkoliv se mi koně líbili od malička, coby městské dítě jsem se k nim dostala až jako „náctiletá“. Ale o to více mne vše kolem nich zajímalo a pomalu se přesouvalo od péče o koně a jízdy na nich právě k chovu koní. Najednou pro mne nebyly atraktivní jen závody, ale přehlídky klisen a hříbat či plemenných hřebců dostávaly čím dál větší prostor. S tím bylo spojeno studium původů koní, plemeníků, rodin, větší zájem o exteriér koní atd. Vždyť bez chovatelů by nebylo koně a bez koně by nebylo jezdce. A z každého jednoho malého hříbátka jednou vyroste dospělý kůň, na nějž vhodný jezdec a majitel čeká. Díky tomu se mi otevřel nový svět, který mne doposud nepřestal bavit. A díky němuž si také neustále plním knihovnu zahraniční i českou literaturou o koních.

E-mail: martina@equichannel.cz

 

Gabriela RotováGabriela Rotová

Jezdecké začátky dítěte školou povinného jsem prožila ještě za hluboké totality v pražském jezdeckém klubu Lokomotiva Vršovice. První zkušenosti v drezúrních oplútcích jsem sbírala nadšeně a relativně úspěšně, ale když jsem měla možnost po roce 1986 vycestovat za poznáním na západ od našich hranic, zásadně se mi změnily priority. Zájem o sportovní výkon vystřídal zájem o výsledek a cestu k němu. Do centra mé pozornosti se dostala klasická a volná drezura, práce s mladými koňmi a o něco později i vzdělávání dětí a dospělých. Od roku 1998 až do nedávna jsem působila jako předsedkyně a vedoucí výcviku JK Bonus a od roku 2004 pak v pozici vedoucí chovu koní Hřebčín Amerika.

Práce s hřebci, jejich příprava a prezentace se mi stala “životní specializací”. Stejně nadšeně se pak věnuji i svěřencům dvounohým, protože práci s těmi, kdo mají oči a uši otevřené, považuji za smysluplnou a obohacující. Organizuji výstavy a přehlídky určené původním britským plemenům, vzdělávací semináře, jezdecká show a vystoupení a profesionálně fotografuji. Jsem pravidelnou autorkou EQUICHANNELu a časopisů V sedle, Koně a hříbata nebo Planeta koček.

E-mail: gabina@equichannel.cz

 

Helena GörnerováHelena Görnerová

Zakládající členka webu EQUICHANNEL.cz.

Kromě povahy nezlomného vizionáře jsem mámou jedné Lucie a zabývám se i řadou dalších adrenalinových sportů. (Miluju freediving!) První kontakty s koňmi a jezdectvím byly klasické. Vidle, hnůj a opičí dráha. Po dvou letech sedlo, ale ježdění "na sílu" mi vůbec nesedělo. Postupně tak přišel konec aktivního koňování. Zároveň ale bokem rostl obrovský a nádherný kůň virtuální, a tak jsem se o něj celkem 22 let starala. K srdci mi přirostli  chladnokrevníci a ze všeho nejraději se toulám s foťákem po horách spolu s nimi. Obdivuji ale každou dobře odváděnou práci a pořád se něco učím.

EQUICHANNEL mi postupem času dal svobodu v myšlení, naučil mě ověřovat si informace, připomněl, že za každou větou se skrývá konkrétní člověk. A přinesl mi řadu skutečných přátel i ty nejlepší kolegy. (A to teda bez váhání! ;-). Za všechno tohle obrovský dík.

E-mail: helena@equichannel.cz
Web: www.helenag.cz
Facebook: www.facebook.com/HelenaG.Art a Dvůr Lukovské louky

 

E-mail, který odebírá celá redakce: info@equichannel.cz.

EQUICHANNEL by absolutně nemohl fungovat bez dlouhé .. dlooouhé řady jmen stálých autorů a pomocníků. Za všechny jmenujme z poslední doby Helu Smutnou, Míšu Burdovou, Pavla Čechovského nebo Filipa Tesaře. Diskuzními fóry se potom svědomitě zabývá jejich moderátorka Alish. Všem vám, ženy, moc děkujeme!

Pokud máte pocit, že máte co říct, přidejte se k nám!

Nová témata a zajímavé informace hledáme stále. A nebojte se, pokud jste nikdy nepsali. Podpoříme, pomůžeme, zaučíme. Baví nás to :)

 


 

 EQUICHANNEL.cz

EQUICHANNEL.cz    *1997

   ...když chcete vědět víc o koních.

Registrované periodikum - ISSN: 1213-0737

http://www.equichannel.cz
info@equichannel.cz